Karsējmeitenes – kāda ir to vēsture

Esam jau savos bloga ierakstos stāstījuši par BK Valmiera karsējmeitenēm. Tomēr vēlamies iepazīstināt plašāk, kā tad ir vispār radusies šī karsējmeiteņu kustība. Tātad turpinājumā – karsējmeitenes un viss par un ap tām.

Karsējmeitenes

Karsējmeitenes ir aktivitāte, kurā dalībnieki (sauktas par karsējmeitenēm) uzmundrina savu komandu kā iedrošinājuma veidu. Tas var būt no saukļu daudzināšanas līdz intensīvām fiziskām aktivitātēm. To var veikt, lai motivētu sporta komandas, izklaidētu publiku vai sacenstos. Karsējmeiteņu uzstāšanās parasti svārstās no vienas līdz trim minūtēm, un tajās ietilpst dejas, lēcieni, uzmundrinājumi un trokšņošana.

Karsējmeiteņu izcelsme ir Amerikas Savienotajās Valstīs, un tā joprojām pārsvarā atrodas Amerikā. 2017. gadā karsējmeiteņu kustībā piedalījās aptuveni 3,85 miljoni dalībnieces. Karsējmeitenes pasaules prezentāciju vadīja ESPN Starptautiskā karsējmeiteņu konkursa 1997. gada pārraide un 2000. gada izlaišana visā pasaulē. filma Bring It On. Starptautiskā karsējmeiteņu savienība tagad apvieno 116 dalībvalstis un aptuveni 7,5 miljonus dalībnieku visā pasaulē. Šis sporta veids ir spējis piesaistīt daudz dalībnieku Austrālijā, Kanādā, Ķīnā, Kolumbijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Japānā, Nīderlandē, Jaunzēlandē un Lielbritānijā, un popularitāte turpina pieaugt, kad sporta līderi pretendē uz olimpisko statusu.

Karsējmeitenes sākās 18. gadsimta beigās ar studentu vīriešu sacelšanos. Pēc Amerikas Revolūcijas kara skolēni izturējās skarbi pret skolotājiem. Reaģējot uz mācībspēku ļaunprātīgu izmantošanu, koledžas studenti rīkojās vardarbīgi. Studenti sāka nemierus, dedzināja ēkas, kas atradās viņu koledžas pilsētiņās, un uzbruka mācībspēkiem. Tomēr kā izsmalcinātāku neatkarības iegūšanas veidu studenti izgudroja un organizēja paši savas ārpusstundu aktivitātes, kuras nebija iespējams kontrolēt no profesora puses. Tas izraisīja amerikāņu sportu, vispirms sākot ar koleģiālām komandām.

1860. gados gados skolēni no Lielbritānijas sporta pasākumos sāka vienoti uzmundrināt un daudzināt savus iecienītākos sportistus. Drīz šis atbalsta žests pārcēlās uz ārzemēm uz Ameriku.

1869. gada 6. novembrī Amerikas Savienotās Valstis piedzīvoja savu pirmo starpkolēģiju futbola spēli. Tas notika starp Prinstonas universitāti un Rutgersas universitāti, un tā iezīmēja sākotnējo karsējmeiteņu kustību.

Tāds nu būtu nelielais ieskats karsējmeiteņu kustības vēsturē. Tātad tā sākotnēji bijusi kā sacelšanās pret pastāvošo skolu sistēmu, kas neļāva studentiem darīt to, ko viņi patiešām vēlās.

Uz tikšanos jau drīzumā, sporta un basketbola fani.