Decembra ziņu lapa no Valmiera Glass VIA komandas

Decembra ziņas

Nu jau klāt 1. decembris un pirmā Advente. Sākam gatavoties Ziemassvētkiem, tikmēr basketbola pasaulē nekas nebeidzas. Tas, ka sportistiem bieži vien tiek atņemta iespēja vai samazināta svinēt svētkus, šķiet ir viens no lielākajiem sporta mīnusiem. Bieži vien spēles tiek ieplānotas svētkos vai pēc svētkiem. Ja tās ir mājas spēles, tad vēl nav tik traki. Tomēr, ja tāss norisinās patālāk, tad svētku praktiski nav. Vismaz ar ģimeni un draugiem. Šodien ieskatīsimies decembra ziņās – kā sokas Valmiera Glass Via basketbola komandai.

Decembra ziņas no Valmieras basketbola komandas

Ceturtā uzvara sezonā

Pafbet Latvijas un Igaunijas basketbola līgā sezonas ceturto panākumu ieguva Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolisti, kas ar rezultātu 100:86 bija labāki par Valgas – Valkas komandu. Tādā veidā turnīra tabulā paceļoties uz 11. pozīciju un pietuvojoties izslēgšanas spēļu zonai.

Trenera Roberta Zeiles komanda spēli iesāka ar ātru spēli, vairākas reizes pārtverot bumbu un tiekot pie ātriem uzbrukumiem, kas rezultējās ar bumbas triecieniem no augšas. Jāatzīst, ka vairākās epizodēs šie mēģinājumi tomēr bija pārāk ambiciozi. Tomēr vairākas reizes Valmieras basketbola līdzjutēji tika iepriecināti ar iespaidīgiem dankiem. Pirmajās 10 minūtēs valmieriešu pārsvars sasniedza divciparu skaitli. Beidzoties pirmajai eturtdaļai, valmierieši bija priekšā ar 29:20.

10 punktu pārsvaru valmierieši atkal pārsniedza otrās ceturtdaļas ievadā. To rezultatīvi iesāka Roberts Blumbergs. Bet spēles turpinājumā ar precīziem metieniem Valmieras rindās pārsvaru par aptuveni 15 punktiem palīdzēja saglabāt Kristers Eklsnītis un Aleksis Ābols. Beidzoties pirmajam puslaikam, Blumbergs izdomāja pārbaudīja Vidzemes Olimpiskā centra grozu izturību, triecot bumbu grozā no augšas. Rezultāts puslaikā beidzās ar 56:42.

Spēles galvenie varoņi uz 2. puslaiku atgriezās pārliecinoši. Edmunds Elksnis spēles grožus stingri turēja savās rokās. Viņam individuāli gūti punkti un iespēju izkārtošana komandas biedriem. 3. perioda 2. pusē pie vairākiem rezultatīviem metieniem tika Valters Vēveris, palīdzot valmieriešiem pirms pēdējās spēles daļas būt priekšā ar 85:67.

Noslēdzošajā ceturtdaļā mājinieku rezultativitāte diemžēl kritās. Valgas – Valkas komanda to izmantoja ar pietuvošanos līdz 9 punktu atstatumam. Tomēr viesu cerības uz spēles glābšanu apstādināja Roberts Krastiņš ar savu tālmetienu. Spēle noslēdzās par labu mājiniekiem ar rezultātu 100:86.

Jāuzteic Edmunds Elksnis, kurš aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli ar 29 punktiem. Rezultatīvu spēli aizvadīja arī abi komandas Roberti – Blumbergs un Krastiņš. Viņi sakrā pa 20 punktam. Valtera Vēvera guvumā 19 punkti.