It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

"Valmiera/ORDO" sestdien uzņems savus tuvākos sekotājus turnīra tabulā - "Barons kvartāls"

16-Mar-2017
Sestdien, 18. martā plkst. 18.30 „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē „Valmiera/ORDO” (16-9) savā laukumā uzņems turnīra tabulā ceturtajā vietā esošo „Barons kvartāls” (12-11). Gaidāmajā spēlē kopā ar komandu būs un, iespējams, arī debitēs valmieriešu pēdējais papildinājums – centra spēlētājs Dors Fišers.

Uvja Helmaņa vadītā „Valmiera/ORDO” pēc zaudējuma viesos pret BK „Jēkabpils” uzvaras garšu atguva 12.martā, kad mājas spēlē ar rezultātu 92:80 rezultatīvā cīņā tika pārspēta „Latvijas Universitāte” komanda. Valmieriešiem līdz regulārās sezonas noslēgumam atlikušas septiņas spēles, no kurām uzvarot nākamajās divās spēlēs (18.martā pret „Barons kvartāls” un 22.martā  pret „Liepāja/Triobet”) valmierieši būs nodrošinājuši vietu turnīra izslēgšanas spēlēs.

Mārtiņa Gulbja vadītā „Barons kvartāls” savu pēdējo spēli „OlyBet” LBL turnīra ietvaros aizvadīja 15.martā, kad īsta trillera cienīgā spēlē (vispirms pamanoties izsēt sešu punktu pārsvaru spēles pamatlaika pēdējā minūtē) tās otrajā pagarinājumā tomēr izcīnīja uzvaru un ar rezultātu 89:83 pārspēja „Latvijas Universitāte” komandu. Līdz regulārās sezonas noslēgumam „Barons kvartāls” atlikušas deviņas spēles, no kurām sešas būs pret to tiešajiem konkurentiem uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, kā arī pa vienai spēlei ar abām līgas līdervienībām - BK „Ventspils un „VEF Rīga”.

„Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir amerikāņu saspēles vadītājs Damjērs Pits, kurš vidēji spēlē 15.0 gūtajiem punktiem pievieno arī 5.3 rezultatīvas piespēles. ”OlyBet” LBL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Damjērs Pits ieņem ceturto vietu, bet  līgas rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā ir vēl divi valmierieši. ”OlyBet” LBL labākais tālmetienu izpildītājs Mārtiņš Laksa vidēji spēlē pievieno 14.47 punktus, bet aizsargs Jānis Kaufmanis izceļas ar 14.09 gūtajiem punktiem. Rezultatīvi „Valmiera/ORDO” sastāvā spēlē arī komandas kapteinis Artūrs Bērziņš un centra spēlētājs Lauris Blaus, kuri vidēji spēlē izceļas ar attiecīgi 12.7 un 12.0 punktiem. Labākais cīņā zem groziem joprojām ir Ervīns Jonāts, kurš papildus 8.0 gūtajiem punktiem izcīna 7.0 atlēkušās bumbas.

„Barons kvartāls” rindās ļoti produktīvi darbojas amerikāņu aizsargs Tailers Larsons, kurš vidēji  spēlē izceļas ar 16.2 punktiem, 6.7 atlēkušajām bumbām un 4.7 rezultatīvām piespēlēm. Larsons šobrīd ir „OlyBet” LBL otrs rezultatīvākais spēlētājs, bet, tāpat kā valmieriešiem, arī rīdziniekiem ir trīs spēlētāji līgas rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā. Lietuviešu leģionārs Tauras Jogela vidēji spēlē gūst 14.8 punktus un izcīna 5.1 atlēkušās bumbas, bet Valmierā savulaik spēlējušais Dāvis Geks vidēji spēlē gūst 14.6 punktus. Produktīvi „Barons kvartāls” sastāvā spēlē arī cits lietuviešu leģionārs Deniss Krestiņins, kurš papildus 9.6 punktiem izcīna 8.1 atlēkušās bumbas, bet labākais cīņā zem groziem ir pērnās sezonas LBL čempions valmieriešu sastāvā Dāvis Rozītis, kurš papildus 13.0 gūtajiem punktiem izcīna 9.1 atlēkušās bumbas.

Līdzšinējā „OlyBet” LBL vēsturē abas komandas kopš 1992./1993. gada sezonas savā starpā tikušās 90 reizes un šobrīd savstarpējo spēļu bilance ir 50-40 par labu rīdziniekiem. Šosezon komandas savā starpā tikušās divas reizes, katrai no komandām izcīnot pa vienai uzvarai. Pirmajā tikšanās reizē ar rezultātu 104:71 savā laukumā uzvarēja „Barons kvartāls”. Tovakar rezultatīvākais mājiniekiem ar 23 punktiem bija Reinis Strupovičs (pārcēlies uz „Valka/Valga), bet viesu sastāvā ar 11 punktiem izcēlās Mārtiņš Laksa un Ervīns Jonāts. Nākamajā abu komandu tikšanās reizē valmieriešiem izdevās revanšēties un uzvarēt ar rezultātu 100:89. Valmieriešu sastāvā ar 21 gūtajiem punktiem tās spēles rezultatīvākie spēlētāji bija Damjērs Pits un Artūrs Bērziņš, bet viesiem pa 20 punktiem guva Tauras Jogela un Tailers Larsons. Salīdzinot ar pēdējo tikšanos, abu komandu sastāvos ir notikušas vairākas izmaiņas. ”Barons kvartāls” sastāvu papildinājuši ar valmieriešiem labi pazīstamo centra spēlētāju Dāvi Rozīti (pārcēlies no Liepāja/Triobet”), bet „Valmiera/ORDO” komandas sastāvā vairs nav Akseļa Vairoga. Valmieriešu komandu, savukārt, papildinājis pieredzējušais saspēles vadītājs Kristaps Valters, kā arī sestdienas spēles potenciālais debitants, Eirolīgā rūdītais amerikāņu centra spēlētājs Dors Fišers.