It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” savā laukumā piekāpjas “University of Tartu”

08-Nov-2017

Otrdien, 7.novembrī „Valmiera/ORDO” Baltijas Basketbola līgas spēlē savā laukumā ar rezultātu 68:99 pārliecinoši atzina “University of Tartu” vienības pārākumu. “Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 28 gūtajiem punktiem bija aizsargs Jānis Kaufmanis, bet Viktors Iļjins atzīmējās ar sev ierasto “double-double”, gūstot 18 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas.

Spēle iesākās ar Igaunijas izlases saspēles vadītāja Tanela Soka precīzo “lay-up” metienu (0:2), bet trešās minūtes izskaņā pēc Kivi sekmīgā divpunktu metiena viesi bija iekrājuši 8 punktu handikapu (2:10). Mājiniekiem pirmos četrus punktus vakardienas mačā guva Viktors Iļjins, bet pēc komandas līdera Jāņa Kaufmaņa “trejača” valmieriešiem pirmās ceturtdaļas piektajā minūtē valmieriešiem izdevās pietuvoties līdz viena precīza tālmetiena tiesai (7:10). Kā vēlāk izrādijās, tad trīs punktu pārsvars bija mazākais, kas pirmajā ceturtdaļā šķīra abas komandas, bet tā noslēdzās ar viesu komandas jaunā spēlētāja Eelmae diviem precīziem sodiņiem (18:25).

Otrās ceturtdaļas rēķinu ar tālmetienu atklāja “Valmiera/ORDO” (Jansons), uz ko viesi atbildēja ar Kitsinga diviem punktiem no groza apakšas. Turpmākās minūtes abas komandas vairākkārt apmainījās ar sekmīgiem uzbrukumiem, bet ceturtdaļas otrā puse aizritēja ar nelielu pārsvaru viesiem. Pēc Kivi tālmetiena nepilnas četras minūtes līdz pirmā puslaika izskaņai tie panāca lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā (31:44), bet pirmais puslaiks spēles puslaiks noslēdzās ar Ojāra Bērziņa soda metieniem (no kuriem precīzs bija viens) un 12 punktu pārsvara Tartu vienībai (36:48)

Trešās ceturtdaļas ievadā Kaufmanis un Iļjins pēc agresīviem caurgājieniem nopelnīja iespējas gūt punktus no sodu metienu atzīmes, uz brīdi samazinot rezultāta starpību zem desmit punktiem (39:48). Mirkli vēlāk viesi atbildēja ar izrāvienu 12:2 un trešās ceturtdaļas vidū rezultāta starpība pirmo reizi sasniedza 20 punktu atzīmi (41:61). No šā Tartu komandas izrāviena valmierieši īsti atgūties vairs nespēja un līdz pat trešās ceturtdaļas noslēgumam tie tuvāk par 17 punktiem netika pielaisti (51:68).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā ar precīziem tālmetieniem apmainījās Hāzners un Kitsings, bet tās turpinājumā galvenie treneri daudz iespējas deva jaunajiem spēlētajiem. Arī daudz spēlējot komandu “nosacītajiem” rezervistiem rezultāta starpība par labu viesiem turpināja pieaugt un noslēdzošās daļas pašā izskaņā “University of Tartu” panāca jau vairāk kā 30 punktu pārsvaru (64:97). Spēles pēdējā precīzā metiena autors ar bija Hāzners un tā noslēdzās ar pārliecinošu uzvaru viesiem (68:99).

“Valmiera/ORDO” – “University of Tartu” 68:99 (18:25, 18:23, 15;20, 17:31)

“Valmiera/ORDO”: Kaufmanis 28 (8/9 - 2p.), Iļjins 18 (12ab, 4blk, 5piez), Hāzners 10 (5ab), Jansons 5, Miška 4, O. Bērziņš 3 (4rp), Vīksne, Elksnis, Kāposts, Zadvornijs.

“University of Tartu”: Kitsings 18, Kuks 17 (5ab), Kivi 15, Eelmae 12 (4ab, 4rp), Talts 10 (5ab, 4blk), Soks 8 (7rp, 4pārķ.b, 4ab), Rozentāls 5, Vene, Parols (5piez).