It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” rezultatīvā cīņā piekāpjas “LU”

25-Mar-2018

Sestdien, 24.martā, „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas mājas spēlē ar rezultātu 80:91 piekāpās “Latvijas Universitāte” vienībai. Ar kārtējo “double-double” šosezon mājinieku sastāvā atzīmējās Viktors Iļjins, kura kontā 26 gūtie punkti un 11 izcīnītās atlēkušās bumbas, 15 gūtie punkti un 7 izdarītās rezultatīvās piespēles Edmundam Elksnim, bet Jānis Kaufmanis pēc mēneša pārtraukuma ierindā atgriezās ar 11 gūtajiem punktiem.

Valmierieši maču iesāka ar sekmīgu Iļjina 2+1 gājienu soda laukumā, bet viesiem pirmos punktus šajā spēlē ar precīzu “lay-up” metienu guva Birkāns (3:2). Kopumā pirmajā ceturtdaļā laukumā dominēja uzbrukuma stila basketbols ar biežām vadības maiņām, bet vērā ņemamu pārsvaru nevienai no komandām neizdevās izveidot. Lielākais handikaps par labu kādai no vienībām (+4 “LU”) tika fiksēts cīņas septītajā minūtē (12:16), bet ceturtdaļa noslēdzās ar Krūmiņa divpunktu metienu un +2 viesiem (22:24).

Otrās ceturtdaļas ievadā ar precīziem metieniem no, attiecīgi, divu un trīs punktu metienu zonas apmainījās Leimanis un Vīksne (25:26), bet nepilnas divas minūtes vēlāk Kaufmanis ar savu “firmas” pustālo metienu rezultātu izlīdzināja (29:29). Lai arī ceturtdaļas turpinājumā “Valmiera/ORDO” vēl trīs reizes bija panākusi neizšķirtu, pārņemt spēles vadību valmieriešiem neizdevās un puslaiks noslēdzās ar “mini” izrāvienu (4:0) viesiem, kas kopējā rēķinā tiem deva septiņu punktu handikapu (40:47).

Trešajā ceturtdaļā “LU” turpināja kontrolēt notikumus laukumā, turklāt tās laikā pirmo reizi rezultāta starpība pārsniedza arī desmit punktus (48:59). Laukuma saimnieki gan nepadevās un komandas kopējām pūlēm tie līdz ceturtdaļas noslēgumam iekrātos mīnusus sadeldēja uz vairāk kā pusi, pirms izšķirošajām desmit minūtēm parūpējoties, lai tiktu atjaunota spēles intriga (64:69).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem lielas problēmas sagādāja Feiknera apturēšana (septiņi gūtie punkti nepilnu četru minūšu laikā), bet pašiem  spēle uzbrukumā īsti nesekmējās un viesu pārsvars atkal jūtami palielinājās.  Pēc Leimaņa četriem punktiem pēc kārtas studentu vienības handikaps sasniedza 12 punktu atzīmi (70:82), bet reālā cīņā par panākumu mājinieki līdz spēles beigām vairs neiesaistījās un mačs noslēdzās ar “Latvijas Universitātes” ceturto panākumu četrās šīs sezonas savstarpējās spēlēs (80:91).

"Valmiera/ORDO" - "Latvijas Universitāte" 80:91 (22:24, 18:23, 24:22, 16:22)

"Valmiera/ORDO": Iļjins 26 (11 atl.b, 3 bl.m), Elksnis 15 (7 rez.p), Kaufmanis 11, Miška 9, Bērziņš 9, Vīksne 6, Hāzners 2, Hudins 2, Skuja, Zadvornijs, Rozenbergs.

"Latvijas Universitāte": Eiduks 22, Birkāns 15 (9 rez.p, 6 atl.b), Lēmanis 12, Krūmiņš 9 (6 atl.b), Žunda 8, Feikners 7, Rēķis 7, Jaunzems 6 (7 atl.b), Mežulis 3, Ozolinkevičs 2, Grigaļūns.