It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” rezultatīvā cīņā pārspēj “Kalev/TLU” un izcīna pirmo panākumu Baltijas līgā

30-Nov-2017

Trešdien, 29.novembrī „Valmiera/ORDO” Baltijas Basketbola līgas spēlē savā laukumā ar rezultātu 94:82 pārspēja “Kalev/TLU”, tādejādi tiekot pie pirmā panākuma BBL ietvaros un kopumā savā laukumā izcīnot jau trešo uzvaru pēc kārtas. Valmieriešu sastāvā rezultatīvākais spēlētājs bija Jānis Kaufmanis, kurš guva 21 punktu, bet centra spēlētājs Viktors Iļjins izcēlās ar 19 punktiem un izcīnītajām 20 atlēkušām bumbām (BBL sezonas rekords).

Pirmās ceturtdaļas rēķinu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Elksnis, uz ko viesi atbildēja ar Fala gūtajiem diviem punktiem no groza apakšas. Ceturtdaļas turpinājums aizritēja ar nelielu pārsvaru mājiniekiem, viesus tuvāk par diviem punktiem rezultāta izteiksmē nepielaižot, bet spēles pirmo daļu valmierieši noslēdza ar 7:2 izrāvienu un septiņu punktu handikapu (24:17).

Pēc rezultatīvās pirmās ceturtdaļas otrajā spēles temps bija jūtami mazinājies. Ja valmieriešiem pie punktu guvumiem joprojām izdevās tikt regulāri, tad viesiem ar to īpaši labi neklājās. Rezultāta starpība par labu “Valmiera/ORDO” turpināja pakāpeniski pieaugt, otrās ceturtdaļas septītajā minūtē pēc lieliskas Elkšņa-Miškas saspēles panākot lielāko pārsvaru pirmajās divdesmit mača minūtēs +14 (38:24). Puslaika izskaņā pēc Akenparga tālmetiena un Sāges diviem precīziem sodiņiem visiem izdevās “palīst” zem desmit punktu deficīta, bet pirmajam puslaikam skaistu punktu pielika jau vairākkārt pieminētā Elkšņa tālmetiens (44:32).

Trešās ceturtdaļas pirmos četrus punktus guva viesu leģionāri Dzeletovičs un Osbijs (44:36), bet valmieriešiem pēc divu minūšu klusuma pauzes rezultātu izkustināja Kaufmaņa “trejacis”. Ceturtdaļas vidū valmierieši veica 8:0 izrāvienu, ko ievadīja Hāznera tālmetiens, bet 29 minūtē pēc Elkšņa diviem precīziem soda metieniem mājiniekiem jau +16 (68:52). Līdz ceturtdaļas izskaņai gan viesiem no 16 punktu deficīta četrus izdevās atspēlēt, bet pirms izšķirošās spēles daļas valmieriešiem saglabājās pietiekami komfortabls pārsvars +12 (68:56).

Ceturto ceturtdaļu viesi iesāka apņēmīgi, pēc Tamma diviem punktiem un Fala efektīga bumbas trieciena grozā no augšas samazinot rezultāta starpību vēl par četriem punktiem (68:60). Lai arī pēc Kaufmaņa “sodiņiem” “Valmiera/ORDO” uz brīdi izdevās atjaunot desmit punktu pārsvaru (70:60), pēc Tamma un Dzeletoviča pustālajiem metieniem viesi bija nonākuši tikai divu precīzu “trejaču” atstatumā (70:64). Iļjina un Miškas sekmīgie trīs punktu metieni viesu ofensīvu uz mirki piebremzēja, bet nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām tiem vēlreiz izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -6 (84:78). Neskatoties uz Miškas piecām piezīmēm, valmierieši rezultatīvi aizvadīja spēles noslēdzošās minūtes un izcīnīja savu pirmo uzvaru BBL turnīra ieskaitē 94:82.

“Valmiera/ORDO” – “Kalev/TLU” 94:82 (24:17, 20:15, 24:24, 26:26)

“Valmiera/ORDO”: Kaufmanis 21, Iļjins 19 (20atl.b), Hāzners 19, Elksnis 17 (9rez.p), Miška 9, Jansons 5, Vīksne 4, Bērziņš, Gersons, Kāposts, Zadvornijs

“Kalev/TLU”: Tamms 20, Dzeletovičs 17, Fals 13 (16atl.b), Sāge 11 (8rez.p), Paiste 10, Osbijs 6, Akenpargs 3, Kaldre 2, Vahters, Saks, Jurtoms.