It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

„Valmiera/ORDO” regulārās sezonas pēdējā mājas spēlē uzņems BK „Jēkabpils”

11-Apr-2017

Rītvakar, 12. aprīlī „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē „Valmiera/ORDO” (20-10) savā laukumā uzņems turnīra tabulā ceturtajā vietā esošo BK „Jēkabpils” (16-14). Jēkabpiliešiem rītdienas spēle ir svarīga, lai pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā nodrošinātu mājas spēļu priekšrocības, savukārt valmierieši centīsies revanšēties par iepriekšējā savstarpējā spēlē piedzīvoto zaudējumu. Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā plkst.18.30.

Uvja Helmaņa vadītā „Valmiera/ORDO” iepriekšējā mēnesī izcīnīja četras uzvaras sešās aizvadītajās spēlēs, savukārt aprīļa mēnesi valmierieši uzsāka ar uzvaru pār „Ogre/Kumho Tyre” (101:91). „Valmiera/ORDO” jau priekšlaicīgi ir nodrošinājusi trešo vietu regulārajā sezonā, bet līdz tās noslēgumam atlikušas divas cīņas - rītdien, 12.aprīlī pret BK „Jēkabpils” un svētdien, 16.aprīlī izbraukumā pret „Barons kvartāls”.

Rūdolfa Rozīša vadītā BK „Jēkabpils” iepriekšējā mēnesī izcīnīja četras uzvaras piecās aizvadītajās spēlēs, savukārt aprīļa mēnesis jēkabpiliešiem nav iesācies veiksmīgi, jo abās aizvadītajās spēlēs piedzīvoti zaudējumi. Izbraukumā atzīts „Jūrmala/Fēnikss” pārākums, bet pēdējā spēlē 6.aprīlī „lūši” ar rezultātu 73:79 piekāpās „VEF Rīga” komandai. Jēkabpiliešiem līdz regulārās sezonas noslēgumam atlikušas divas spēles - rītvakar pret „Valmiera/ORDO” un 15.aprīlī, kad „lūši” noslēgs regulāro sezonu, mājas spēlē uzņemot BK „Ventspils”.

„Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs (15.1 p.) un arī vienlaikus labākais piespēlētājs (5.8 rez.piesp.) ir amerikāņu saspēles vadītājs Damjērs Pits. Pits ir bijis arī valmieriešu rezultatīvākais spēlētājs trijās savstarpējas spēlēs pret BK „Jēkabpils”, kurās izcēlies ar 17.0 punktiem. Līgas labākais tālmetienu izpildītājs (47.2%) Mārtiņš Laksa vidēji spēlē pievieno 13.6 punktus, bet aizsargs Jānis Kaufmanis  vidēji spēlē izceļas ar 13.1 gūtajiem punktiem. Starp valmieriešu līderiem ir arī trīs “garā gala” spēlētāji - Lauris Blaus vidēji spēlē gūst 11.5 punktus, Artūrs Bērziņš 12.4 punktus, bet pēdējais komandas papildinājums Dors Fišers komandas panākumiem pievieno 12.8 punktus un 7.3 atlēkušās bumbas.

BK "Jēkabpils" komandas rezultatīvākais spēlētājs „OlyBet” LBL turnīrā ir  Roberts Stumbris, kurš vidēji spēlē izceļas ar 13.6 punktiem. Īpaši veiksmīga Stumbrim padevās iepriekšējā cīņa pret „VEF Rīga” komandu, kurā atlētiskais uzbrucējs izcēlās ar 28 punktiem un realizēja sešus no sešiem tālmetieniem. Pieredzējušais saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš vidēji spēlē izceļas ar 13.2 punktiem un 5.8 rezultatīvām piespēlēm. Rinalds arī bijis rezultatīvākais no jēkabpiliešiem trijās savstarpējās cīņās pret „Valmiera/ORDO”, kurās izcēlies ar vidēji spēle gūtajiem 14.0 punktiem. Ierasti produktīvs jēkabpiliešu sastāvā ir par „zemgroza tēvoci” dēvētais spēka uzbrucējs Jurijs Aleksejevs, kurš vidēji spēlē izceļas ar 12.8 punktiem un 7.2 izcīnītām bumbām zem groziem.

Abas komandas līdzšinējā LBL vēsturē tikušās 19 reizes, no kurām 11 reizes stiprāki izrādījušies valmierieši. Šosezon „Valmiera/ORDO un BK „Jēkabpils” komandas savā starpā tikušās trīs reizes, no kurām divās uzvaras izcīnījuši rītdienas spēles mājinieki. Pirmajā spēlē Jēkabpilī valmierieši bija pārāki ar rezultātu 71:67. Otrajā abu komandu tikšanās reizē „Valmiera/ORDO” izcīnīja daudz pārliecinošāku uzvaru un savā laukumā pārspēja BK „Jēkabpils” ar rezultātu 78:61, savukārt abu komandu trešajā savstarpējā spēlē jēkabpiliešiem izdevās revanšēties par zaudējumiem pirmajās divās tikšanās reizēs un savā laukumā tika izcīnīta pārliecinoša uzvara (86:72). Salīdzinot ar abu komandu pēdējo tikšanos, jēkabpiliešu sastāvā izmaiņas nav notikušas (komandai gan pievienojās amerikāņu viesspēlētājs Ārons Bakots, bet kopš savas debijas spēles vairs nevienu spēli „lūšu” sastāvā nav aizvadījis), bet valmierieši komandas sastāvu papildinājuši ar centra spēlētāju Doru Fišeru.