It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” pievienojas Latvijas U16 izlases kandidāts Toms Skuja

28-Feb-2018

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas vienība “Valmiera/ORDO” papildinājusi sastāvu ar vienu no sava vecuma talantīgākajiem saspēles vadītājiem Latvijā- Tomu Skuju. Vienošanās ar BJBS “Rīdzene” audzēkni un Latvijas U16 izlases kandidātu panākta līdz 2017./2018. gada sezonas beigām.   

16 gadus jaunais un 182cm garais Toms Skuja ir neordinārs saspēles vadītājs, kurš apveltīts ar lieliskām prasmēm gan punktu gūšanā, gan komandas spēles organizēšanā. Savas līdzšinējās basketbola gudrības Toms smēlies BJBS “Rīga/Rīdzene” sporta skolas komandā pie trenera Arvo Kallastes, bet šajā sezonā viņš debitējis arī LBL3 čempionātā, pārstāvot BJBS “Rīga/Ridzene 2” vienību.  

Šosezon Toms Skuja ir viens no spilgtākajiem spēlētājiem Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U16 vecuma grupas čempionātā, vidēji mačā izceļoties ar 28.5 gūtajiem punktiem, 9.4  atlēkušajām bumbām, 8.9 rezultatīvām piespēlēm un 5.5 pārtvertām bumbām. Viņa pārstāvētā BJBS “Rīga/Rīdzene” U16 komanda ar 13 izcīnītajām uzvarām 15 aizvadītajās spēlēs ir pārliecinoša līgas līdervienība un šobrīd tā droši soļo pretī savam ceturtajam titulam LJBL čempionātā. LBL3 turnīrā Toms piedalījies septiņos mačos, vidēji spēlē atzīmējoties ar 11.7 gūtajiem punktiem, 4.1 atlēkušajām bumbām un 3.7 rezultatīvām piespēlēm. Savu produktīvāko sezonas maču šī turnīra ietvaros Toms aizvadīja 20. decembrī, kad viņš savas komandas panākumu pār Siguldas vienību (88:69) kaldināja ar 20 gūtajiem punktiem, 9 rezultatīvām piespēlēm un 8 atlēkušajām bumbām.

 

Toms vairākkārt bijis iekļauts sava vecuma (2002.gadā dzimušie) LJBL simboliskajos pieciniekos, kā arī ticis atzīts par turnīra MVP. Tāpat viņš pārstāvējis Latvijas U14 un U15 izlases dažādos starptautiskos turnīros, bet šovasar viņš pretendēs uz vietu Latvijas U16 izlasē dalībai Eiropas kadetu čempionātā Serbijā.

 

“Valmiera/ORDO” ģenerālmenedžera Ojāra Meldera komentārs: “Šajā brīdī, kad līdz regulārās sezonas beigām palikušas sešas spēles, turpināsim iespēlēt talantīgākos Latvijas U16 un U18 izlases kandidātus, dodot viņiem iespēju sevi paradīt ne tikai treniņos, bet arī spēlēs. Toms Skuja neapšaubāmi ir interesants saspēles vadītājs, kuram piemīt Latvijas basketbolā sen neredzēts piespēlētāja talants, turklāt šosezon viņš jau paspējis apbružāties pieaugušo basketbolā, spēlējot LBL3 čempionātā. Laipni lūgts komandā, Tom!”

Foto: Edgars Vaivads