It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

„Valmiera/ORDO” papildina sastāvu ar talantīgo uzbrucēju - Niku Jansonu

23-Aug-2017

OlyBet" Latvijas Basketbola līgas vienība Valmiera/ORDO" papildinājusi sastāvu ar vieglo uzbrucēju – Niku Jansonu. Līgums ar talantīgo ogrēnieti noslēgts uz nākamajām divām sezonām.

19 gadus vecais un 202cm garais Niks Jansons ir viens no sava vecuma talantīgākajiem vieglajiem uzbrucējiem Latvijā, kurš ir apveltīts ar lielisku koordināciju un ātruma īpašībām, kā arī ar ļoti labu metienu no distances. Debiju Latvijas basketbola līgā Ogres basketbola skolas audzēknis piedzīvoja jau 17 gadu vecumā – 2015./2016. gada sezonā, kad pārstāvēja Ogre/Kumho Tyre” komandu, bet pēc vienas sezonas savas dzimtās pilsētas komandā, 2016. gada vasarā viņš pieņēma lēmumu pievienoties “VEF skola” sistēmai. 

2016./ 2017. gada sezonā ogrēnietis bija viens no VEF skola” līderiem LBL 2 divīzijā, nospēlētajos deviņos mačos, vidēji spēlē izceļoties ar 18.4 punktiem un 4.6 atlēkušajām bumbām, turklāt realizējot 44.1 % no izdarītajiem tālmetieniem. Latvijas čempionvienības VEF Rīga" komandas sastāvā Niks Jansons aizvadītajā sezonā OlyBet” LBL turnīrā laukumā izgāja piecās spēlēs, kurās atzīmējās ar 1.8 gūtajiem punktiem un 1.0 atlēkušajām bumbām, savukārt VTB vienotajā līgā viņš laukumā devās divās cīņās, savu debiju vienā no Eiropas spēcīgākajām basketbola līgām piedzīvojot 2016. gada 13.novembrī mačā pret Saratovas Avtodor”.

Niks Jansons ir piedalījies arī divos Eiropas jauniešu čempionātos, pārstāvot, attiecīgi, Latvijas U16 un U18 izlases. U16 izlases sastāvā viņš 2014. gadā notiekošajā Eiropas U16 čempionātā Rīgā izcīnīja sudraba medaļas, savukārt 2016. gadā viņš bija viens no Latvijas junioru izlases līderiem (7.5p, 2.7atl.b, 1.3rez.p) Eiropas U18 čempionātā Turcijā, palīdzot tai turnīra noslēgumā ierindoties 13. pozīcijā un saglabāt vietu A divīzijā. Šovasar ogrēnietis bija iekļauts starp Latvijas U20 izlases kandidātiem dalībai Eiropas U20 čempionātā, bet savainojuma dēļ no kandidēšanas uz vietu izlases sastāvā nācās atteikties.

2015./2016. gada sezonā Niks Jansons ar VEF Rīga” U18 komandu piedalījās prestižās ULEB jauniešu Eirolīgas posmā Kauņā, aizvadītajās trijās turnīra spēlēs izceļoties ar 11.0 gūtajiem punktiem, 3.7 izcīnītajām atlēkušajām bumbām un 2.3 izdarītajām rezultatīvām piespēlēm.

„Valmiera/ORDO” šobrīd ir spēkā esoši līgumi ar vieglo uzbrucēju Niku Jansonu, centra spēlētāju Viktoru Iļjinu,  kā arī virkni U16 un U18 Latvijas izlašu kandidātiem – Ojāru Bērziņu, Dāvidu Vīksni, Edgaru Kaufmani, Raineru Kalniņu, Ņikitu Zadvorniju, Jāni Kāpostu un Danielu Gersonu.

 

Izmantotie resursi:

http://www.fiba.com/europe/u18/2016/Niks-Jansons

Foto: euroleague.net, mājas lapa