It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

„Valmiera/ORDO” paklūp pēdējā ceturtdaļā un piekāpjas „lūšiem”

12-Apr-2017

Trešdien, 12.aprīlī „Valmiera/ORDO” (20-11) „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē ar rezultātu 67:81 piekāpās BK „Jēkabpils” (17-14). Valmieriešiem šis bija tikai ceturtais zaudējums pēdējās deviņpadsmit spēlēs, savukārt jēkabpilieši pēc šovakar izcīnītās uzvaras turpina cīņu par ceturto vietu „OlyBet” LBL regulārās sezonas gala kopvērtējumā. Mājiniekiem savu sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Ervīns Jonāts, kurš šovakar izcēlās ar 25 gūtajiem punktiem.

Spēles rezultātu atklāja viesi, kad precīzs no pustālās distances bija abu komandu iepriekšējās cīņas rezultatīvākais vīrs Aleksejevs, bet mājinieku šī vakara rēķinu ar savu firmas pustālo metienu atklāja Kaufmanis. Līdz pat pirmās ceturtdaļas vidum spēles iniciatīva bija valmieriešu pusē, kuri četras reizes bija panākuši piecu punktu pārsvaru (7:2, 12:7, 14:9, 16:11), bet ceturtdaļas otrā puse aizritēja jēkabpiliešu pieredzējušo spēlētāju zīmē (Sirsniņš un Šeļakovs). Abu minēto spēlētāju veiksmīgā savstarpējā saspēle ceturtdaļas izskaņā nosvēra svaru kausus par labu „lūšiem” - izrāviens 9:1 un pirmās ceturtdaļas gala rēķinā + 3 „lūšiem” (17:20).

Otrās ceturtdaļas rēķinu uz tablo ar precīzu tālmetienu atklāja viesu snaiperis Antrops, bet valmieriešu rindās trīs tālmetienus pēc kārtas realizēja šovakar īpaši uzkarsušais Jonāts, kurš spēles rezultātu nepilnās divās minūtēs izmainīja no +6 (17:23) jēkabpiliešiem līdz +3 mājiniekiem (26:23). Ceturtdaļas turpinājumā nelielā spēles vadībā turējās mājinieki, bet to pārsvars nevienā brīdī nepārsniedza 3-4 punktus. Valmieriešiem produktīvi turpināja spēlēt Jonāts, kurš jau šīs spēles pirmajā puslaikā bija noformējis savu sezonas punktu rekordu (19), bet jēkabpiliešiem rezultāta izteiksmē līdzās ļāva turēties lietuviešu leģionāra Kumpja un jau vairākkārt pieminētā Sirsniņa produktivitāte. Tieši jēkabpiliešu kapteinis Sirsniņš arī pirmo reizi spēles otrajā ceturtdaļā viesus izvirzīja vadībā (33:36), bet punktu pirmajam puslaikam pielika Antrops (35:38).

Spēles otro puslaiku ar 2+1 gājienu iesāka Mālmanis, uz ko jēkabpilieši atbildēja ar Stumbra pirmajiem punktiem šovakar (precīzs tālmetiens). Valmieriešu stabilākais snaiperis Laksa nākamās minūtes laikā guva piecus bezatbildes punktus, atgūstot spēles vadību mājiniekiem (no 37:41 uz 42:41). Trešās ceturtdaļas turpinājumā no tālās distances turpināja uguņot Jonāts, kurš divas reizes panāca valmieriešiem +4 (45:41 un 48:44), turklāt Jonāts jau trešās ceturtdaļas vidū bija realizējis sešus no septiņiem izmestajiem tālmetieniem un bija guvis vairāk punktus kā visi pārējie valmierieši kopā (25 no 48). Trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Blaus ar diviem precīziem soda metieniem bija panācis mājinieku lielāko pārsvaru šovakar +6 (52:46), bet arī šoreiz atkārtojās iepriekšējo divu ceturtdaļu sižets un tās noslēgumā valmierieši ļāva „lūšiem” pārņemt spēles iniciatīvu un rezultātu izlīdzināt (55:55).

Veiksmīgo trešās ceturtdaļas izskaņu „lūšiem” izdevās pārnest arī uz ceturtās ceturtdaļas sākumu un pēc Antropa un Miglinieka precīzajiem tālmetieniem (pirms tam Blauam precīzs divpunktu metiens) mājinieku komandas galvenais treneris Uvis Helmanis bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Kā vēlāk izrādījās, minūtes pārtraukums valmieriešiem nebija devis gaidīto efektu un „lūši” līdz ceturtās ceturtdaļas vidum (īpaši izcēlās Kumpis un Stumbris) bija panākuši 11 punktu pārsvaru. Līdz spēles beigām viesu pārsvars turpināja pieaugt, vienu brīdi tam sasniedzot 17 punktus (62:79), bet spēles gala rezultātā „lūšiem” +14 (81:67).

"Valmiera/ORDO" – BK „Jēkabpils" 67:81 (17:20, 18:18, 20:17, 12:26)

„Valmiera/ORDO”: Jonāts 25 (7 atl.b), Laksa 12, Mālmanis 9, Blaus 6, Kaufmanis 5, Mičels 5, Kārlis 3, Pits 2 (5 rez.p), O.Bērziņš.

BK „Jēkabpils”: Kumpis 18, Sirsniņš 17 (12 rez.p), Aleksēejevs 11, Šeļakovs 10, Antrops 8, Miglinieks 7, Stumbris 6, Štelmahers 4, Veselovs, Virsis, Vītiņš.