It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

”Valmiera/ORDO” no Raplas pārved 13 punktu handikapu

07-Feb-2017

Otrdien, 7.februārī "Triobet" BBL astotdaļfināla pirmajā spēlē izbraukumā "Valmiera/ORDO" ar rezultātu 78:65 pārspēja „AVIS Rapla”, tādējādi pirms 21.februārī gaidāmās atbildes spēles iekrājot 13 punktu handikapu. Rezultatīvākais spēlētājs "Valmiera/ORDO" sastāvā ar 21 gūto punktu bija Damjērs Pits, bet savu labāko spēli šosezon valmieriešu sastāvā aizvadīja Eštons Mičels, kurš izcēlās ar 17 gūtajiem punktiem.

Spēles ievadā starp abām komandām norisinājās līdzīga cīņa. Spēles rezultātu ar 2+1 gājienu atklāja valmieriešu snaiperis Laksa, bet Raplas komandai pirmos punktus no pustālās distances guva slovēņu aizsargs Bratožs. Pie rezultāta 5:3 par labu viesiem abas komandas vairākkārt apmainījās ar neprecīziem uzbrukumiem, ilgāku brīdi nespējot gūt punktus, kad rezultātu uz tablo ar precīzu pustālo metienu beidzot izkustināja Mičels. Brīdi vēlāk savus pirmos punktus šovakar guva arī otrs valmieriešu leģionārs Pits, pēc kura precīza metiena valmierieši pirmās ceturtdaļas vidū panāca sešu punktu pārsvaru un viesu treneris Aivars Kūsmā bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc minūtes pārtraukuma valmierieši pakāpeniski turpināja audzēt rezultāta pārsvaru, bet Raplas komandas ierastajiem līderiem spēle nevedās un vienīgais, kurš mājinieku sastāvā regulāri spēja gūt punktus, bija igauņu aizsargs Pāsoja. Spēles pirmajam nogrieznim punktu ar trīs punktu gājienu punktu pielika Pits un pēc nospēlētām 10 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 26:16 par labu viesiem.

Jau no spēles otrās ceturtdaļas sākuma abas komandas turpināja demonstrēt ātru un rezultatīvu basketbolu. Pirmos punktus „Valmiera/ORDO” labā no soda metienu līnijas guva Blaus, bet mājiniekiem vairākkārt precīzs no tālmetienu līnijas bija leģionārs no Puertoriko-Suarezs. Valmierieši gan veiksmīgi atbildēja uz viesu precīzajiem uzbrukumiem. Tikai otrās ceturtdaļas sestajā minūtē pirmos punktus šajā spēlē guva mājinieku šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs Tomass van der Marss, kuram spēles pirmajiem punktiem bija nepieciešami septiņi mēģinājumi. Visu otro ceturtdaļu valmierieši spēles grožus turēja savās rokās, nevienu brīdi pretiniekiem neļaujot rezultāta starpībā pietuvoties tuvāk par pieciem punktiem. Pirmā spēles daļa noslēdzās ar rezultātu 44:35 valmieriešu labā.

Spēles otro puslaiku ar bumbas triecienu grozā no augšas uzsāka Blaus, bet mājinieku pirmie uzbrukumi nebija precīzi. Atšķirībā no spēles pirmā puslaika, otrā puslaika ievadā spēles temps bija jūtami mazinājies un abas komandas savus uzbrukumus realizēja pacietīgi, bieži izmantojot tam visu atvēlēto laiku. Trešās ceturtdaļas turpinājumā rezultāts turpināja augt lēni. Valmieriešu rindās vairākas lieliskas epizodes padevās Damjēram Pitam, kurš ne tikai pats guva punktus, bet arī apgādāja savus partnerus ar rezultatīvām piespēlēm. Mājinieku sastāvā joprojām neveiksmīgi turpināja spēlēt pašmāju vadošie spēlētāji Kajupanks un Kaldre, bet komandas līderis Tomas van der Marss uzbruka ar vāju metienu precizitāti, vairākkārt nerealizējot savas iespējas no labām pozīcijām. Arī valmieriešiem īsti nesekmējās ar savu iespēju realizēšanu, turklāt ceturtdaļas izskaņā tiesnešu labvēlību neizpelnījās Mičels, kurš tika sodīts ar nesportisko piezīmi. Mičels gan ātri ceturtdaļas noslēgumā reabilitējās un, gūstot piecus bezatbildes punktus, uzstādīja trešās ceturtdaļas gala rezultātu - 58:45.

Spēles ceturto ceturtdaļu ar precīzu divpunktu metienu iesāka valmieriešu kapteinis Artūrs Bērziņš, uz kura precīzo metienu mājinieki atbildēja ar Kajupanka diviem punktiem. Pēc Damjēra Pita precīzā tālmetiena valmierieši astoņas minūtes pirms spēles ceturtās ceturtdaļas beigām panāca šīs spēles lielāko pārsvaru +16. Mājinieki gan ceturtās ceturtdaļas turpinājumā atbildēja ar nelielu izrāvienu 7:2, kuru galvenokārt veidoja igauņu spēlētāja Martina Pāsojas individuāli veiksmīgās darbības. Spēles ceturtās ceturtdaļas atlikušajā daļā turpinājās līdzīga cīņa un rezultāta starpība turējās 10 punktu robežās. Spēlei punktu ar precīzu divpunktu metienu pielika Pits, tādejādi panākot „Valmiera/ORDO” uzvaru ar rezultātu 78:65, kas ļaus atbildes spēli Valmierā uzsākt ar 13 punktu handikapu.

"Valmiera/ORDO" – „AVIS Rapla" 78:65 (26:16, 18:19, 14:10, 20:20)

„Valmiera/ORDO”: Pits 21(5.rez.p), Mičels 17, Bērziņš 14, Blaus 10, Laksa 7, Kaufmanis7, Kārlis 2, Jonāts (9atl.b), Gabrāns.

„AVIS Rapla”: Pāsoja 22, Tomas van der Marss 10, Bratožs 9, Kajupanks 8, Suarezs 7, Volaids 4, Kaldre 3, Koks 2.