It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” mača pēdējās sekundēs atzīst BK “Jēkabpils” pārākumu

10-Jan-2018

Trešdien, 10.janvārī, „Valmiera/ORDO” “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas mājas spēlē ar rezultātu 73:74 piekāpās BK “Jēkabpils”. “Valmiera/ORDO” pašā mača izskaņā pamanījās izsēt deviņu punktu handikapu, bet uzvaru viesiem atnesa Domarka precīzais pustālais metiens nepilnas trīs sekundes līdz cīņas beigām. Valmieriešu sastāvā ar “double-double” izcēlās Viktors Iļjins (21 gūtie punkti un 11 izcīnītās atlēkušās bumbas), bet aizsargi Jānis Kaufmanis un Ojārs Bērziņš pievienoja, attiecīgi, 18 un 10 gūtos punktus.

Mača rezultātu ar precīzu sodiņu atklāja viesu leģionārs Domarks, uz ko mājinieki atbildēja ar Iļjina diviem punktiem pēc skaisti izspēlētas kombinācijas. Pirmās ceturtdaļas turpinājums aizritēja ar nelielu pārsvaru laukuma saimniekiem, kuriem pirmos 14 punktus guva pieredzējušo spēlētāju trijnieks Iļjins, Elksnis un Kaufmanis, bet “lūšu” rindās visvairāk spīdēja Kanbergs, kuram septiņi gūtie punkti. Pirmo ceturtdaļu ar četriem bezatbildes punktiem noslēdza 16 gadus jaunais Ojārs Bērziņš un kopējā rēķinu +4 “Valmiera/ORDO” (18:14).

Otrās ceturtdaļas sākumā spēles pirmajā daļā labi uzņemto kursu turpināja valmieriešu aizsargs Ojārs Bērziņš, kurš ne tikai guva punktus pats, bet arī izcēlās ar pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā un vairākām pārķertām pretinieku piespēlēm. Pārāk tālu mājiniekiem gan neizdevās aizmukt, jo atkal “karsts” bija Kanbergs, kurš mājinieku grozos pirmajā puslaikā sabēra 12 punktus, bet Iļjina un Kaufmaņa produktivitāte uzbrukumā ļāva “Valmiera/ORDO” puslaika pārtraukumā doties pie +6

Tāpat kā “lūšu” mājās pirms četrām dienām, arī šovakar valmierieši pasīvi iesāka otro puslaiku, ļaujot Aleksējevam gūt četrus vieglus punktus un samazināt starpību līdz minimumam (40:39). Pēc gandrīz trīs minūšu klusēšanas mājinieku rēķinu izkustināja Iļjina pustālais, bet soli pa solim mājinieki rezultāta starpību palielināja un Kaufmaņa precīzais “lay-up” metiens līdz ar trešās ceturtdaļas beigām panāca septiņu punktu pārsvaru “Valmiera/ORDO” (55:48).

Cīņas noslēdzošo daļu “Valmiera/ORDO” iesāka lieliski. Rezultatīvi uzbrukumā darbojās Bērziņš, Hāzners un Iļjins, bet Kaufmaņa “firmas” pustālais metiens nepilnas četras minūtes pirms mača beigām panāca +9 (55:64). Diemžēl, ceturtdaļas turpinājumā viesiem izdevās atgūties un spēli novest līdz “trillera” cienīgai galotnei, kurā veiksme jau otro spēli pēc kārtas bija “lūšu” pusē. Vispirms Stiebriņa tālmetiens 40 minūtes ievadā samazināja viesu deficītu līdz trīs punktiem (58:61), uz ko sākotnēji Kaufmanis atbildēja ar diviem gūtajiem punktiem lēcienā, bet galotnē savu vārdu teica lietuviešu leģionārs Domarks. Lietuvietis nepilnas trīs sekundes pirms mača beigām guva uzvaru nesošo grozu (tāpat kā iepriekšējā savstarpēja spēlē Jēkabpilī), kas deva minimālu panākumu viesiem (73:74).

"Valmiera/ORDO" - BK "Jēkabpils" 73:74 (20:16, 20:19, 15:13, 18:26)

“Valmiera/ORDO”: Iļjins 21(11atl.b), Kaufmanis 18, Bērziņš 10 (3pārķ.b), Elksnis 6, Hāzners 6, Miška 5, Gersons 3, Vīksne 2, Hudins 2.

BK “Jēkabpils”: Domarks 21, Kanbergs 14, Rolands 12, Aleksejevs 9, Vītiņš 6, Magone 5, Stiebriņš 3, Vikentjevs 2, Virsis 2.