It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” Lāčplēša dienā izcīna skaistu uzvaru pār BK “Jēkabpils”

12-Nov-2017

Vakar, 11.novembrī, Lāčplēša dienas ietvaros „Valmiera/ORDO” “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas mājas spēlē ar rezultātu 77:65 pārspēja BK “Jēkabpils” vienību. Valmieriešu sastāvā centra spēlētājs Viktors Iļjins atzīmējās ar kārtējo “double-double” šosezon, gūstot 24 punktus un izcīnot 14 atlēkušās bumbas, bet ar produktīvu sniegumu mājinieku sastāvā izcēlās arī divi ilggadējie “Valmiera/ORDO” aizsargi. Jānis Kaufmanis guva 20 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles, bet Edmunds Elksnis pievienoja 15 gūtos punktus un 9 rezultatīvās piespēles.

Lai gan pats spēles sākums veiksmīgāks izdevās laukuma saimniekiem, kuri pēc Hāznera precīzā pustālā metiena un Iļjina diviem punktiem no groza apakšas, divas reizes spēles ievadā bija panākuši piecu punktu pārsvaru (5:0 un 7:2), sākot no trešās mača minūtes līdz pat pirmās ceturtdaļas izskaņai spēle aizritēja līdzīgā un abpusēji rezultatīvā cīņā. Valmieriešiem pirmajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja ārējo spēlētāju duets Elksnis un Kaufmanis, kā arī centra spēlētājs Viktors Iļjins, bet “lūšu” rindās vislielākās galvassāpēs mājiniekiem sagādāja par “zemgroza tēvoča” dēvētā- Jurija Aleksējeva apturēšana (10 gūtie punkti). Pirmās desmit spēles noslēdzās ar viesu komandas leģionāra Rolanda precīzo trejaci un minimālu pārsvaru viesiem (22:23).

Pretēji spēles pirmajai ceturtdaļai, otrajā mača daļā valmierieši bija manāmi pazaudējuši spēles sākumā uzķerto ritmu uzbrukumā un katrs punktu guvums mājiniekiem nāca ar lielām grūtībām. Tikmēr “lūši” uzbrukumā spēlēja ļoti rezultatīvi, Vidzemes Olimpiskā centra grozam uzbrūkot ar apskaužamu precizitāti un pakāpeniski audzējot savu pārsvaru. Lielākais pārsvars spēles pirmajā puslaikā par labu jēkabpiliešiem tika fiksēts līdz ar tā beigu signālu, kad “traku” tālmetienu realizēja vairākas sezonas Valmierā pavadījušais “lūšu” kapteinis Oskars Virsis (36:48).

Acīmredzot puslaika pārtraukumā “Valmiera/ORDO” treneriem- Kristapam Valteram un Gatim Melderim izdevās atrast pareizos vārdus, lai sapurinātu savus padotos, jo spēles otrajā puslaikā laukumā bija devusies pavisam cita valmieriešu komanda- motivēta un gatava cīnīties par katru laukuma centimetru. Valmierieši sajutuši labu skatītāju atbalstu komandas kopējām pūlēm četru minūšu laikā bija atspēlējuši visu 12 punktu deficītu, bet trešās ceturtdaļas piektās minūtes izskaņā Elksnis ar “filigrānu” caurgājienu pēc ilgāka pārtraukuma izvirzīja vadībā mājiniekus (53:52). Trešās ceturtdaļas noslēgumā valmieriešu ofensīva tika nedaudz piebremzēta un tā noslēdzās ar Edgara Štelmahera precīzo “trejaci” un neizšķirta rezultātu uz spēles tablo (60:60).

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar Jurija Aleksējeva kārtējiem diviem punktiem no groza apakšas, uz ko mājinieki atbildēja ar Kaufmaņa “firmas” pustālo metienu. Sākot ar noslēdzošās daļas trešo minūti un Anrija Miškas precīzo sodiņu (63:62), līdz pat spēles noslēgumam “Valmiera/ORDO” spēles vadību viesiem vairs neatdeva. Turklāt jāuzteic valmieriešu aizsardzība spēles otrajā puslaikā, jo viesiem divdesmit spēles minūtēs izdevās gūt tikai 17 punktus, bet mača noslēgumā valmierieši izcīnīja gana pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 77:65.

“Valmiera/ORDO” - BK "Jēkabpils" 77:65 (22:23, 14:25, 24:12, 17:5)

“Valmiera/ORDO”: Iļjins 24 (14 atl.b, 3bl.m), Kaufmanis 20 (8atl.b), Elksnis 15 (9rez.p), Hāzners 8, Miška 5, Jansons 5, Vīksne, Bērziņš.

BK “Jēkabpils”: Aleksejevs 19, Štelmahers 11, Rolands 11, Virsis 9, Magone 6, Vītiņš 6, Kanbergs 3, Upe, Koļesinskis.