It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” jaunatnes sistēmas audzēknis Edgars Kaufmanis kļūst par pirmo valmierieti, kurš ieguvis Valdemāra Baumaņa kausu

15-Jun-2018

Vakar, 14.jūnijā, Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisija paziņoja prestižās Valdemāra Baumaņa balvas ieguvējus. Par labāko Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2018. gada absolventu puišu konkurencē atzīts “Valmiera/ORDO” jaunatnes sistēmas un Valmieras Bērnu sporta skolas audzēknis- Edgars Kaufmanis.

“Valmiera/ORDO” sastāvā Latvijas Basketbola līgas turnīrā Edgars Kaufmanis debitēja jau 2015./2016. gada sezonas vidū, kad talantīgais aizsargs komandas rindās iesaistījās pēc tā brīža valmieriešu vienības galvenā trenera Roberta Štelmahera iniciatīvas. Nākamajā, 2016./2017. gada sezonā viņš lielās komandas sastāvā LBL un BBL turnīros aizvadīja septiņus mačus, bet pamata spēļu praksi viņš turpināja uzkrāt pārstāvot “Valmiera/ORDO”- 2 komandu LBL otrās divīzijas turnīrā, 20 aizvadītajās cīņās, vidēji spēlē izceļoties ar 22.3 gūtajiem punktiem, 6.8 izcīnītajām atlēkušajām bumbām un 3.1 izdarītajām rezultatīvām piespēlēm. Kopumā viņš “Valmiera/ORDO” otrās komandas rindās aizvadīja četras sezonas.

2017./2018. gada sezonu Edgars pavadīja spēlējot un mācoties Amerikā, bet šī gada pavasarī viņš atgriezās Latvijā. Īsi pēc atgriešanās viņš palīdzēja Valmieras U19 komandai uzvarēt LJBL čempionātā, izpelnoties arī vērtīgākā spēlētāja balvu. Pēc triumfa U19 čempionātā Edgars pievienojās “Valmiera/ORDO” komandas treniņiem, trenējoties Kristapa Valtera un Gata Meldera vadībā, bet šobrīd viņš atrodas Latvijas U20 izlases nometnē, kura uzsākusi gatavošanos Eiropas U20 čempionātam B divīzijā.

Aizvadītajā vasarā viņš pārstāvēja Latvijas junioru izlasi Eiropas U18 čempionātā Slovākijā, kurā ar vidēji spēlē 10.1 gūtajiem punktiem kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju Latvijas U18 izlases rindās. Iepriekš viņš spēlējis U16 Eiropas čempionātā Lietuvā (2015) un Eiropas U18 čempionātā Turcijā (2016).

Valdemāra Baumaņa vārdā nosauktos kausus Latvijas labākajiem jaunajiem basketbolistiem pasniedz kopš 1994.gada un iepriekš šo godu bija izpelnījušies tādi tagadējie un bijušie Latvijas izlases spēlētāji kā Kaspars Kambala, Kristaps Janičenoks, Dairis un Dāvis Bertāni, Jānis Strēlnieks, Anžejs Pasečniks un citi. Zīmīgi, ka Edgars Kaufmanis kļuvis par pirmo valmierieti, kurš kļuvis par šīs prestižās balvas laureātu. Apbalvojumu Edgars saņems 19.jūnijā, kad Latvijas Republikas Saeimā norisināsies LJBL 2017./2018. gada sezonas noslēguma pasākums.

 

Izmantotā informācija: basket.lv

 Foto: Edgars Vaivads