It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

“Valmiera/ORDO” izbraukuma spēļu sēriju turpinās Liepājā

06-Oct-2017

Sestdien, 7.oktobrī „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē tiksies ar vienu no savām principiālākām pretiniecēm- “Betsafe/Liepāja” vienību, tādejādi turpinot sešu spēļu izbraukuma sēriju. Spēles sākums Liepājas Olimpiskajā centrā plkst.16:00. 

 “Valmiera/ORDO” sezonu iesākusi ar trim zaudējumiem, vispirms, sezonas atklāšanas mačā ar rezultātu 87:96 piekāpjoties “Latvijas Universitāte” vienībai, bet turpinājumā atzīts arī lieliski sezonu sākušo BK “Ventspils” un BK “OGRE” (abām pa trim uzvarām tikpat aizvadītajos mačos) komandu pārākums. Gan spēlē pret titulēto BK “Ventspils” , gan ambiciozo BK “Ogre” atsevišķos spēļu nogriežņos Kristapa Valtera vadītie vīri spēja demonstrēt kvalitatīvu un skatāmu basketbolu (uzvarot arī atsevišķus spēļu periodus, piemēram, pret ventspilniekiem spēles pirmo puslaiku, pret ogrēniešiem trešo ceturtdaļu), bet aizvadīt stabilas četrdesmit spēles minūtes “Valmiera/ORDO” komandai šobrīd vēl nebija pa spēkam. Vidzemes kluba sastāvā pēc pirmajām trim cīņām ar visproduktīvāko sniegumu izcēlies pieredzējušo spēlētāju kodols – Iļjins (17.7p, 6.3atl.b), Elksnis (12.7p, 5.7rez.p) un Kaufmanis (13.0p, 3.3rez.p), bet no jaunajiem spēlētājiem rezultatīvi spēlējis no “VEF/Rīga” piesaistītais aizsargs – Eduards Hāzners (11.3p, 44.7% 3/3). Spēlē pret Ogri jau otro spēli pēc kārtas solīdu spēles laiku laukumā pavadīja 16 gadus jaunais saspēles vadītājs – Ojārs Bērziņš (17 minūtes), savukārt, tajā pašā mačā savu pirmo iznācienu šajā sezonā sagaidīja (debijas spēle “OlyBet” LBL) no ACB kluba BC “Fuenlabrada” izīrētais spēka uzbrucējs – Anrijs Miška (pirmajā mačā 2 gūtie punkti un 5 izcīnītās atlēkušās bumbas).

BK “Liepāja/Betsafe” komandai starpsezonā nomainījās ne tikai kluba ģenerālsponsors (“Triobet” vietā “Betsafe”), bet arī virkne spēlētāju. No vadošajiem spēlētajiem komandu atstājuši - aizvadītās sezonas LBL progresējušākais spēlētājs- Artjoms Butjankovs (pārcēlies uz Krievijas superlīgu), Latvijas izlases kandidāts Artūrs Ausējs (pievienojies “ Pieno Žvaigzdes”), Kārlis Garoza (uzsācis studijas ASV), Mareks Jurevičus (starpsezonu pavadīja pie liepājniekiem, bet šobrīd situācija neskaidra), Ingars Aizpurs (šobrīd ir LBL2 kluba “Gulbenes/Buki” pieteikumā), kā arī visi aizvadītās sezonas leģionāri (pie labākajiem piemēriem jāmin Malkoms Grifins, kurš pārcēlies uz Grieķijas augstāko līgu). Tāpat kā “Valmiera/ORDO” arī liepājnieki starpsezonā krietni atjauninājuši sastāvu, klāt nākuši jaunie spēlētāji- Valdis Seņkāns, Ģirts Lazdāns, Arnis Ate, Armands Berķis, bet sastāvā no iepriekšējās sezonas palikuši Roberts Krastiņš, Rihards Bērziņš un Kārlis Lasmanis. Tāpat komandu papildinājuši divi amerikāņu leģionāri – Šons Hils un Benžamins Prinss, bet skaļākais starpsezonas papildinājums no latviešu spēlētājiem ir ventspilnieks -Toms Leimanis. Būtiskas izmaiņas nav notikušas “Betsafe/Liepāja” treneru korpusā, un, joprojām, pie “vēju pilsētas” basketbola kluba stūres ir Agris Galvanovskis, kuram turpinās palīdzēt Kaspars Mājenieks. 

Abām rītdienas spēles pretiniecēm ir sena savstarpējo spēļu vēsture, un kopumā tās kopš LBL debijas sezonas (1992./1993.) savā starpā tikušās 112! reizes, no kurām valmierieši uzvaras izcīnījuši 54 reizēs.

Foto: Edgars Vaivads