It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Sestdien “Valmiera/ORDO” izbraukuma cīņā tiksies ar “Valka/Valga” vienību

12-Oct-2017

Sestdien, 14.oktobrī „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē dosies uz netāli esošo Igaunijas kaimiņpilsētu Valgu, kurā mērosies spēkiem pret vietējo “Valga/Valka” vienību. Spēles sākums Valgas sporta hallē plkst.17:00, bet mača tiešraidi no plkst. 16.50 būs iespējams vērot Lattelecom TV kanālā Best4Sport TV.

Valmierieši sezonu sākuši ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs, un šobrīd tā ir viena no divām “OlyBet” LBL komandām (kopā ar BK “Jēkabpils), kuras jaunajā sezonā vēl nav izjutušas uzvaru garšu. Pēdējā mačā Kristapa Valtera vadītie vīri dramatiskā spēles galotnē piekāpās Kurzemes vienībai - “Betsafe/Liepāja”, bet pirms tam savā laukumā tika atzīts, attiecīgi, “LU” un BK “Ventspils” vienību pārākums, savukārt sešu spēļu izbraukuma sērija tika uzsākta ar zaudējumu Ogrē. Visās aizvadītajās četrās cīņās valmieriešiem bija iespēja pacīnīties par panākumu, bet spēļu izšķirošos momentos pietrūka aukstasinības un veiksmes. Vistuvāk savai pirmajai uzvarai “Valmiera/ORDO” vienība bija jau pieminētajā izbraukuma mačā pret liepājniekiem, kurā nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām Vidzemes vienībai bija deviņu punktu handikaps, diemžēl arī šoreiz neveiksmīgi tika aizvadīta spēles galotne un cīņas izskaņā piedzīvots sāpīgs zaudējums – 81:83. “Valmiera/ORDO” komandas sastāvā pēc aizvadītajām četrām spēlēm rezultatīvākais spēlētājs ar gūtajiem 17.3 punktiem ir centra spēlētājs Viktors Iļjins, kurš vienlaikus ar izcīnītajām 7.5 atlēkušajām bumbām ir labākais komandas cīnītājs zem groziem, bet produktīvi Vidzemes kluba vienībā spēlējuši trīs ārējās līnijas spēlētāji- Jānis Kaufmanis (16.5p, 3.8rez.p), Edmunds Elksnis (11.5p, 5.0rez.p) un Eduards Hāzners (10.8p 44.7% 3/3). Pēdējā cīņā pret “Betsafe/Liepāja” labs mačs padevās no ACB kluba “Fuenlabrada” izīrētajam spēka uzbrucējam Anrijam Miškam, kurš spēli pabeidza ar 15 gūtajiem punktiem un 9 izcīnītajām atlēkušām bumbām.

Treneru Kristapa Zeida un Kārļa Večena vadītā “Valka/Valga” sestdienas spēli sagaida labā noskaņojumā, jo vakar 11. oktobrī, tā izbraukumā ar rezultātu 70:60 pārspēja BK “Jēkabpils”, tādejādi tiekot pie sava pirmā panākuma šajā “OlyBet” LBL sezonā.  Igaunijas un Latvijas robežpilsētu apvienotā komanda starpsezonā krietni atjauninājusi sastāvu, un no pērnās sezonas komandā palicis vien igauņu centra spēlētājs- Rains Rādiks. Toties klāt nākuši vairāki LBL1 līmenī sevi jau apliecinājuši spēlētāji, kā Edgars Lasenbergs (absolvējis “LU”), Kristaps Miglinieks (pārnācis no BK “Jēkabpils”) un aizvadītās sezonas bronzas medaļas ieguvējs “Barons kvartāls” sastāvā- Roberts Freimanis. Šajā līmenī pirmo reizi spēkus izmēģina Biznesa augstskolas “Turība” absolvents- Elvijs Mičulis un Latvijas U18 izlases dalībnieks Niks Višņēvics, bet no igauņu spēlētajiem komandu papildinājuši- Roberts Petersons, Egerts Hallers un Sanders Sāre. Vienīgais leģionārs “Valka/Valga” klubā ir lietuviešu saspēles vadītājs – Ernests Bružas. “Valka/Valga” sastāvā aizvadītajās divās cīņās visrezultatīvāk spēlējis latviešu spēlētāju trio- Roberts Freimanis (21.5p, 10.5atl.b), Edgars Lasenbergs (12.0p, 4.0rez.p) un Kristaps Miglinieks (11p, 3.5atl.b).

Kopš “Valka/Valga” debijas sezonas LBL (2015./2016.) abas sestdienas spēles pretinieces savā starpā tikušās 4 reizes, no kurām trīs panākumus izcīnījusi “Valmiera/ORDO”. Pēdējā savstarpējā cīņa aizvadītajā sezonā Valgā izvērtās īsta trillera cienīga. Vispirms pamatlaika pašā izskaņā viesi pēc Jāņa Kaufmaņa precīzā pustālā metiena panāca pagarinājumu (77:77), bet spēles pieliktajā laikā valmierieši izrādījās pārāki ar rezultātu 91:81.

Foto:Edgars Vaivads