It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Ojārs Bērziņš: “Labāko spēli rādīsim pēc jaunā gada!”

01-Dec-2017

Piedāvājam izlasīt interviju ar 16 gadus jauno valmieriešu saspēles vadītāju Ojāru Bērziņu, kurā viņš stāsta par savu pieredzi Latvijas U16 valstsvienībā, līdzšinējo sezonu “Valmiera/ORDO” kreklā, karjeras mērķiem un daudzām citām aktuālām tēmām.  

Aizvadītajā sezonā debitēji Latvijas U16 izlasē. Kā vērtē šo pieredzi?

Šī pieredze bija lieliska, varēju salīdzināt spēkus ar Eiropas labākajiem sava vecuma spēlētājiem, turklāt uzvilkt izlases kreklu man nozīmē papildus atbildības sajūtu.

Kas ir tās lielākās atšķirības spēlējot ikdienā kluba rindās un spēlējot starp sava vecuma talantīgākajiem puišiem izlasē?

Tā kā šobrīd spēlēju “Valmiera/ORDO” komandas rindās, tad vislielākās atšķirības izjūtu fiziskā spēka ziņā, kā arī spēlējot klubā ir pavisam citi ātrumi un spēlētāji ir apveltīti ar augstāku basketbola intelektu. Izlasē spēlēt ir vieglāk, jo uz savu vienaudžu fona ir vieglāk izcelties. Jebkurā gadījumā šī sezona klubā man ir lieliska pieredze. Jāiet soli pa solim! 

Kā vērtē pats savu un Latvijas kadetu izlases sniegumu aizvadītajā Eiropas U16 čempionātā Melnkalnē? Un kādu iespaidu uz tavu sniegumu atstāja čempionāta gaitā gūtais potītes savainojums?

Es uzskatu, ka gan turnīra astotdaļfinālā pret Krieviju, gan ceturtdaļfinālā pret Horvātiju mēs neparadījām savu labāko spēli, līdz ar to pēc čempionāta rūgtuma sajūta palika, jo bija iespējas pacīnīties par medaļām un U17 pasaules čempionātu. Pašam savu sniegumu grūti vērtēt, bet noteikti, ka varēju nospēlēt daudz labāk. Vislielākās problēmas visa čempionāta laikā man bija ar tālmetienu realizāciju, savukārt, potītes savainojums mani nekādā ziņā neietekmēja- ārsti sašpricēja un biju gatavs spēlēt.

Pirms tam Latvijas U16 izlases sastāvā divas reizes tiki atzīts par komandas vērtīgāko spēlētāju Baltijas kausa izcīņā, attiecīgi Janvārī Tallinā un Jūlijā Viļņā. Vai pašam tas bija pārsteigums? Un ko tev nozīmē šāda veida atzinības?

Bija prieks, bet ne pārsteigums, jo tajos turnīros nospēlēju tiešām labi. Uzreiz gan teikšu, ka individuālās balvas man nav tik svarīgas. Tās kalpo kā papildus motivācija, bet galvenais ir komandas panākumi.

“Valmiera/ORDO” sistēmā esi jau ceturto sezonu. Kā esi iedzīvojies Valmierā?

Iedzīvojies esmu ļoti labi. Valmiera ir brīnišķīga pilsēta un man šeit ļoti patīk!

Šosezon tā pa īstam sper pirmos soļus pieaugušo basketbolā (Ojārs “Valmiera/ORDO” sastāvā LBL un BBL turnīros debitēja jau iepriekšējā sezonā). Kas tavuprāt ir tās lietas pie kurām tev visvairāk nepieciešams progresēt, lai spētu nostabilizēties šajā līmenī?

Jāstrādā pie daudzām lietām- tempu maiņas uzbrukumā, piespēlēm un pozīcijas izvēles, kā arī jāuzlabo metiens pēc dribla, īpaši tālmetiens.

“Valmiera/ORDO” galvenais treneris Kristaps Valters pats savā karjerā ir bijis izcils saspēles vadītājs. Tavuprāt tev tā ir priekšrocība, vai gluži otrādi treneris no tevis prasa vēl vairāk?

Manuprāt, tā ir priekšrocība, jo Kristaps man var iemācīt ļoti daudz lietas, kas ir svarīgas spēlējot šajā pozīcijā. Tā pieredze ko viņš ir guvis kā saspēles vadītājs spēlējot tik augstā līmenī ir neatsverama. Atliek to izmantot savā labā.

Vai pirmā numura pozīcija ir tā kurā redzi spēlējam sevi arī nākotnē? Vai vēlētos sevi pamēģināt arī tā saucamā “kombo aizsarga” pozīcijā?

Jau otro sezonu darbojos kā pirmais numurs un domāju, ka šajā pozīcijā ir mana nākotne lielajā basketbolā.

Pēc grūtā sezonas sākuma “OlyBet” LBL turnīra ietvaros esat izcīnījuši divus panākumus pēc kārtas, savukārt, nupat izcīnījāt pirmo uzvaru arī Baltijas līgā. Kāds šobrīd komandā ir noskaņojums un vai pašiem pēdējā uzvara pašmāju čempionātā pār ligas vicelīderi- BK “Ogre” bija pārsteigums?

Komandā noskaņojums ir ļoti pozitīvs. Visi esam jauni džeki, gatavi viens par otru cīnīties. Pēdējās divas uzvaras “OlyBet” LBL un mūsu pirmais panākums BBL man personīgi nebija pārsteigums, jo izpildījām treneru izstrādāto spēles plānu, bijām koncentrējušies un izejot uz laukuma vienkārši noticējām, ka varam uzvarēt jebkuru pretinieku.

Mērķis iekļūt izslēgšanas turnīros gan LBL, gan BBL, tavuprāt, jums ir pa spēkam?

Pavisam noteikti! Regulārā sezona abās līgās vēl pat nav pusē, tāpēc ir visas iespējas. Ar katru dienu mums tā snieguma līkne iet uz augšu. Labāko spēli rādīsim pēc jaunā gada.

Kādi ir Ojāra Bērziņa mērķi basketbolā? Ko vēlies sasniegt savā karjerā?

Mērķi ir lieli. Vēlos kļūt par labu basketbolistu un spēlēt pēc iespējas augstākā līmenī.

Visbeidzot, ko novēli “Valmiera/ORDO” līdzjutējiem?

Turpināt atbalstīt komandu arī brīžos kad neiet tik labi. Jūsu atbalsts mums ir ļoti svarīgs!

Foto: Edgars Vaivads