It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

O.Bērziņam 18 punkti, Latvijas U16 valstsvienība pagarinājumā pārspēj Krieviju un sasniedz EČ ceturtdaļfinālu

15-Aug-2017

Otrdien, 15.augustā Latvijas kadetu izlase Eiropas U16 čempionāta astotdaļfinālā ar rezultātu 83:81 spēles pagarinājumā pārspēja Krievijas vienaudžus, tādejādi pēc divu gadu pārtraukuma iekļūstot Eiropas labāko astoņu komandu vidū.  Viens no galvenajiem Latvijas U16 izlases uzvaras kaldinātājiem ar 18 gūtajiem punktiem bija “Valmiera/ORDO” aizsargs Ojārs Bērziņš, kura kontā arī četras atlēkušās bumbas un četras pretinieku pārtvertās piespēles. Turnīra ceturtdaļfinālā Latvijas kadetu izlase rītdien, plkst.14:45 tiksies ar Horvātijas vienaudžiem.

Eiropas U16 čempionāta astotdaļfinālā D apakšgrupas otrās vietas ieguvēja Latvijas kadetu izlase tikās ar C apakšgrupas trešās vietas ieguvēju Krievijas U16 izlasi. Lai gan īsi pirms čempionāta Latvijas kadetu izlase divas reizes bija pārliecinoši pārspējusi Krievijas vienaudžus (92:70 un 88:69), jau astotdaļfināla pirmās minūtes liecināja, ka šodien starp abām pretiniecēm gaidāma daudz sīvāka spēkošanās. Krievijas U16 izlase spēles ievadā bija izvirzījusies vadībā ar 0:5, bet Latvijas kadeti ātri rezultātu izlīdzināja un pirmās ceturtdaļas turpinājums aizritēja bez izteikta kādas komandas pārsvara. Pirmo reizi latvieši spēles vadībā izvirzījās nepilnu minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad precīzs no pustālās distances bija Kristaps Ķilps (15:14), un tieši ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmās desmit spēles minūtes. Otrās ceturtdaļas sākumā  Latvijas kadeti bija panākuši trīs punktu pārsvaru (19:16), bet pašu muļķīgās kļūdas deva iespēju Krievijas vienaudžiem ne tikai rezultātu ātri izlīdzināt, bet arī izvirzīties vadībā (19:22). Otrās ceturtdaļas vidū izcilu aukstasinību no soda metiena līnijas nodemonstrēja “Valmiera/ORDO” aizsargs Ojārs Bērziņš, kurš ar četriem precīziem soda metieniem pēc kārtas atkal atguva minimālu pārsvaru rezultāta izteiksmē par labu latviešiem (25:24). Otrās ceturtdaļas izskaņu daudz veiksmīgāk aizvadīja Krievijas U16 valstsvienība, kas latviešiem lielajā puslaika pārtraukumā lika doties pie sešu punktu deficīta (33:39).

Spēles trešās ceturtdaļas sākumā Krievijas U16 izlase divas reizes bija panākusi +8 (33:41 un 35:43), bet latvieši savās uzbrukuma darbībās izskatījās sasaistīti un katrs punktu guvums tiem nāca ar lielām grūtībām. Nedaudz iemigušo Latvijas kadetu izlases uzbrukumu ar agresīviem caurgājieniem centās atdzīvināt Ojārs Bērziņš, bet centra spēlētājs Jēkabs Beks četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas izskaņai panāca jau nedaudz cerīgāko -6 (42:48). Trešās ceturtdaļas izskaņa gan atkal aizritēja Krievijas U16 valstsvienības zīmē, un tā noslēdzās pie tiem tik šovakar ierastā 8 punktu handikapa (48:56). Spēles ceturtās ceturtdaļas ievadā abas komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, bet septiņas minūtes līdz spēles beigām, Kristapa Ķilpa 2+1 gājiens ļāva panākt vairs tikai trīs punktu atpalicību Latvijas U16 izlasei (58:61). Trīs minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Krievijas U16 izlase bija panākusi lielāko pārsvaru šovakar +10 (57:67), bet Ojāra Bērziņa seši pēc kārtas gūtie punkti (pa vidu vēl Ramzas precīzais soda metiens) iesāka pēdējo latviešu pakaļdzīšanos, kuru izdevās novest līdz sekmīgai ceturtās ceturtdaļas izskaņai un ar Kristapa Ķilpa precīzo tālmetienu līdz ar spēles beigu signālu arī panākt pagarinājumu (71:71)! Spēles pagarinājumā jau iniciatīva bija Latvijas kadetu izlases pusē, kuri dramatiskā galotnē tika pie panākuma un iekļuva čempionāta ceturtdaļfinālā (83:81).

Latvija - Krievija 83:81 (15:14, 18:25, 15:18, 22:14, 13:11)

Latvija: Ķilps 22, O.Bērziņš 18, Krūmiņš 11, Beks 10, R.Bērziņš 10, Mačoha 4, Strautmanis 3, Ramza 3, Gersons 2, Atanasovs, Niedra, Vuciņš.

Pirms gada Polijā notiekošajā Eiropas U16 čempionātā Latvijas kadetu izlase ierindojās 11 vietā 16 komandu konkurencē, bet līdz šim augstākais panākums šajā vecuma grupā izcīnīts 2014. gadā, kad savās mājās Latvijas U16 valstsvienība izcīnīja sudraba medaļas.