It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Noslēgušies VEF LJBL finālturnīri, par Valmieras jaunatnes sistēmas sezonas MVP atzīts Ojārs Alekss Bērziņš

21-May-2017

Valmieras Bērnu Sporta skolas (VBSS) un “Valmiera/ORDO” kopīgi veidotās jaunatnes sistēmas puišu komandas aprīlī un maijā aizvadīja VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (VEF LJBL) regulārā čempionāta noslēdzošās spēles un ar dažādiem panākumiem startēja savu vecumgrupu VEF LJBL finālturnīros. Visas sezonas garumā “Valmiera/ORDO” katru mēnesi, konsultējoties ar jaunatnes basketbola treneriem, izvēlējās labākos spēlētājus dažādās vecumgrupās, savukārt sezonas noslēgumā treneru balsojumā par Valmieras jaunatnes basketbola sezonas vērtīgāko spēlētāju vienbalsīgi tika atzīts Ojārs Alekss Bērziņš.

Ojārs Bērziņš šosezon debitēja „Valmiera/ORDO” sastāvā „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas un „Triobet” Baltijas Basketbola līgas turnīros. Bērziņš bija Latvijas U16 izlases kapteinis, kuras sastāvā tika atzīts par Baltijas kausa vērtīgāko spēlētāju Latvijas U16 izlasē (24.3p, 5.7atl.b, 4.3rez.p), kā arī kļuva par U16 izlases rezultatīvāko spēlētāju tradicionālajā Turcijas Basketbola Federācijas rīkotajā turnīrā (13.8p). Jaunais spēlētājs visu sezonu ir bijis viens no „Valmiera/ORDO-2” komandas līderiem, savukārt sezonas izskaņā VEF LJBL U16 un U17 čempionātu finālturnīros tika iekļauts simboliskajos pieciniekos. Ojārs Alekss Bērziņš šosezon tika uzaicināts piedalīties prestižajā „Jordan Brand Classic” nometnē, kura no katru gadu pulcē 40 talantīgākos Eiropas jaunos basketbolistus. Vasarā Ojāram priekšā galvenais šīs sezonas starts - Eiropas U16 čempionāts.

Kā pirmās šo VEF LJBL sezonu noslēdza Edgara Kuka vadītās U-14 un U-15 komandas, kuras šosezon ir būtiski uzlabojušas savu sniegumu, salīdzinot ar iepriekšējo VEF LJBL sezonu. 2016./2017. gada sezonā abas grupas cīnījās par vadošajām vietām VEF LJBL otrajā divīzijā. U-14 komanda aprīļa mēnesī tika pie četriem panākumiem četrās aizvadītajās cīņās un Austruma grupas kopvērtējumā ar 17 uzvarām 26 aizvadītajās cīņās ieņēma piekto vietu 14 komandu konkurencē, savukārt U-15 komanda izcīnīja trīs panākumus trijās aizvadītajās cīņās un sezonu noslēdza ar 16 panākumiem 20 aizvadītajās cīņās, kas Austrumu grupas gala kopvērtējumā ļāva ieņemt trešo vietu.

Vairākas Valmieras Jaunatnes sistēmas puišu komandas sezonas noslēgumā iekļuva savu vecumu grupu labāko astoņniekā un „klauvēja pie medaļu sliekšņa”. Ojāra Meldera vadītie U-12 puiši no 21.-23. aprīlim startēja savas grupas VEF LJBL finālturnīrā Mārupē. Grupu turnīru U-12 puiši iesāka ar uzvaru pār Ādažu komandu, bet turpinājumā četrās aizvadītajās cīņās tika pie viena panākuma un sezonu noslēdza sestajā vietā. No 28.–30. aprīlim Ogrē norisinājās U-16 grupas finālturnīrs. Roberta Zeiles (finālturnīrā komandu vadīja Alvils Kaufmanis) vadītie U-16 puiši turnīra ceturtdaļfinālā dramatiskā galotnē atzina nākamo čempionu „Ventspils” pārākumu ar rezultātu 77:80, bet nākamajās abās cīņās izcīnīja uzvaras un šo sezonu noslēdza piektajā vietā. Šī finālturnīra simboliskajā pieciniekā tika iekļauts Ojārs Bērziņš. Tuvu, lai pacīnītos par augstākajām vietām savā vecuma grupā, bija Alvila Kaufmaņa U-19 komanda, kura VEF LJBL astotdaļfinālā divu spēļu summā pārliecinoši tika galā ar Līvānu komandu (207:134), bet ceturtdaļfinālā divu spēļu summā (atbildes spēlē uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami divi pagarinājumi!) ar rezultātu 162:170 piekāpās „VEF skola”, tādējādi sezonas gala kopvērtējumā ieņemot dalītu 5.-8. vietu.

Šosezon Valmieras jaunatnes basketbola komandām VEF LJBL turnīros izdevies izcīnīt divas zelta medaļas. Roberta Zeiles vadītie U-13 puiši no 28.-30. aprīlim piedalījās savas grupas finālturnīrā, kurš norisinājās Valmierā, savukārt tā paša trenera vadītā U-17 komanda no 12.-14. aprīlim piedalījās savas grupas finālturnīrā Rīgā. Abas komandas kļuva par Latvijas čempioniem, turklāt izcīnot uzvaras visās finālturnīru cīņās. U-13 komanda izcīnīja uzvaras visās piecās finālturnīra spēlēs, bet izšķirošajā cīņā par zeltu ar rezultātu 50:45 pārspēja „Rīga/DSN” puišus. Turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauts Roberts Vēveris, bet par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Dāvis Ozers. U-17 komanda finālturnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru ceturtdaļfinālā pret Jēkabpils komandu (105:62), bet turnīra turpinājumā izcīnīja vēl divas pārliecinošas uzvaras. Pusfinālā ar rezultātu 87:52 tika pārspēta „Rīga/DSN”, bet turnīra finālā ar rezultātu 67:47 pievienota uzvara pār „VEF skola” puišiem. Turnīra simboliskajā pieciniekā tika iekļauts Ojārs Bērziņš, bet par finālturnīra MVP atzīts Valters Vēveris.

Sezonas izšķirošie mači vēl priekšā abām jaunākajām komandām – U-10 un U-11 grupu komandām. „Kāruma kausa” noslēdzošie posmi norisināsies vasaras sākumā: U-10 grupai finālsacensības paredzētas 1. - 2.jūnijā, bet U-11 grupai - 3. - 4. jūnijā.

Vēlēsim veiksmi arī U18 un U16 jauniešu izlašu kandidātiem, kuriem vasarā gaidāma ilgstoša gatavošanās un pēc tam arī starts U16 un U18 čempionātos. U18 čempionāts no 29.jūlija - 7.augustam norisināsies Slovākijas pilsētā Bratislavā, savukārt U16 Eiropas čempionāts no 11. - 20. augustam norisināsies Melnkalnes pilsētā Podgoricā.