It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Latvijas U18 valstsvienība EČ noslēdz 16.vietā, izlases rezultatīvākais spēlētājs - Edgars Kaufmanis

07-Aug-2017

Svētdien, 6.augustā ar zaudējumu pret Slovākijas izlasi (57:69) savu dalību Eiropas U18 čempionātā basketbolā noslēdza Latvijas junioru izlase. Lai gan ar bilanci divas uzvaras un pieci zaudējumi tā turnīra gala kopvērtējumā ierindojās noslēdzošajā - 16. vietā, Latvijas U18 valstsvienība vietu A divīzijā nezaudēja, jo nākamgad tajā varēs spēlēt ar čempionāta rīkotāju tiesībām. Par aizvadītā turnīra rezultatīvāko spēlētāju Latvijas junioru izlases sastāvā ar vidēji spēlē gūtajiem 10.1 punktiem kļuva “Valmiera/ORDO” aizsargs Edgars Kaufmanis.

Latvijas junioru izlase Eiropas U18 čempionātu sāka ar startu D apakšgrupā, kur pirmajā spēlē ar rezultātu 78:61 tika pārspēta turnīra mājiniece -Slovākijas izlasi, bet grupu turnīra turpinājumā piedzīvots zaudējums pret Francijas (49:94) izlasi, kā arī izcīnīta uzvara pār Bosnijas un Hercegovinas vienaudžiem (79:74). Ar šādu pašu bilanci (divas uzvaras un viens zaudējums) D apakšgrupas turnīrā finišēja arī Francijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases, bet Latvijas juniori ieņēma trešo vietu dēļ sliktākas savstarpējo spēļu gūto punktu attiecības. EČ astotdaļfinālā D apakšgrupas trešās vietas ieguvēja Latvijas U18 valstsvienība tikās ar C apakšgrupas otrās vietas ieguvēju Grieķijas U18 izlasi un tikai pašā spēles galotnē pie panākuma tika grieķi (65:71). Turnīra nobeigumā Latvijas junioru izlase cīnījās par 9. -16. vietu, vispirms, pārliecinoši piekāpjoties, Ukrainas vienaudžiem (60:78), bet turnīra divās noslēdzošās cīņās pievienotas neveiksmes arī pret Melnkalnes (55:66) un Slovākijas (57:69) izlasēm.

Latvijas U18 izlases rindās turnīra rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji spēlē 10.1 gūtajiem punktiem bija “Valmiera/ORDO” aizsargs Edgars Kaufmanis, kura kontā arī vidēji spēlē izcīnītās 2.6 atlēkušās bumbas un 1.3 izdarītās rezultatīvās piespēles. Edgars piedalījās visās septiņās turnīra spēlēs, bet cits “Valmiera/ORDO” spēlētājs - vieglais uzbrucējs Dāvids Vīksne turnīra gaitā laukumā devās trīs spēlēs, kurās atzīmējās ar vidēji spēlē gūtajiem 3.7 punktiem un izcīnītajām 1.7 atlēkušajām bumbām. Divi bijušie „Valmiera/ORDO” jaunatnes sistēmas spēlētāji – Anrijs Miška un Māris Ramanis šajā turnīrā cementēja Latvijas junioru izlases groza apakšu. Anrijs Miška aizvadītajās septiņās spēlēs vidēji izcēlās ar 6.7 gūtajiem punktiem un 4.0 izcīnītajām atlēkušajām bumbām, bet Māra Ramaņa kontā aizvadītajās septiņās spēlēs  3.9 gūtie punkti un 3.0 izcīnītās atlēkušās bumbas. 

U16 čempionātā Kauņā pirms diviem gadiem šī izlase (1999./2000. dzimšanas gads) izcīnīja 13. vietu 16. komandu konkurencē.


Izmantotā informācija: http://www.fiba.com/europe/u18/2017

Foto: fibaeurope.com, mājas lapa