It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Latvijas U18 izlase EČ grupu turnīru noslēdz trešajā vietā, 1/8 finālā jātiekas ar Grieķijas izlasi

02-Aug-2017

Latvijas junioru izlase, kuras sastāvā ir divi Valmiera/ORDO spēlētāji - Edgars Kaufmanis un Dāvids Vīksne, turpina dalību Eiropas U18 čempionātā basketbolā. Ar divām uzvarām un vienu zaudējumu Latvijas U18 valstsvienība D apakšgrupā ierindojās trešajā vietā, bet turnīra astotdaļfinālā šovakar, plkst. 21.15 tā tiksies ar Grieķijas U18 izlasi.

D apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas juniori ar rezultātu 78:61 pārspēja turnīra mājinieci -Slovākijas izlasi, bet grupu turnīra turpinājumā piedzīvots zaudējums pret Francijas (49:94) izlasi, kā arī izcīnīta uzvara pār Bosnijas un Hercegovinas vienaudžiem (79:74). Ar šādu pašu bilanci (divas uzvaras un viens zaudējums) D apakšgrupas turnīrā finišēja arī Francijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases, bet Latvijas juniori ieņēma trešo vietu dēļ sliktākas savstarpējo spēļu gūto punktu attiecības.

„Valmiera/ORDO aizsargs Edgars Kaufmanis līdz šim turnīra aizvadītajās trīs spēlēs izcēlies ar 8.7 gūtajiem punktiem (otrais labākais rādītājs komandā), 3.0 atlēkušajām bumbām un 1.7 rezultatīvam piespēlēm, savukārt „Valmiera/ORDO” vieglais uzbrucējs Dāvids Vīksne pagaidām laukumā devies tikai vienā spēlē (zaudējumā pret Francijas U18 izlasi), kurā atzīmējās ar pieciem gūtajiem punktiem un divām atlēkušajām bumbām. Divi bijušie „Valmiera/ORDO” jaunatnes sistēmas spēlētāji – Anrijs Miška un Māris Ramanis šajā turnīrā cementē Latvijas junioru izlases groza apakšu. Anrijs Miška aizvadītajās trīs spēlēs vidēji izcēlies ar 4.7 gūtajiem punktiem un 4.3 atlēkušajām bumbām, bet Māra Ramaņa kontā  5.3 gūtie punkti un 3.0 atlēkušās bumbas. 

Izslēgšanas spēles sāksies ar astotdaļfināla stadiju (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), no kurām uzvarētāju komandas cīnīsies Eiropas U18 čempionāta ceturtdaļfinālā, bet attiecīgo pāru zaudētāju komandas turnīra tupinājumā sadalīs 9.-16.vietu. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā (Latvijas izlase no A divīzijas šogad nevar izkrist, jo nākamgad U18 Eiropas čempionāts norisināsies Latvijā). 

U16 čempionātā Kauņā pirms diviem gadiem šī izlase (1999./2000. dzimšanas gads) izcīnīja 13. vietu 16. komandu konkurencē.


Izmantotā informācija: http://www.fiba.com/europe/u18/2017

Foto: fibaeurope.com, mājas lapa