It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Latvijas U16 valstsvienība EČ noslēdz 8.vietā, starp izlases līderiem – Ojārs Bērziņš

21-Aug-2017

Sestdien, 19.augustā ar zaudējumu pret Spānijas vienaudžiem (77:95) savu dalību Eiropas U16 čempionātā basketbolā noslēdza Latvijas U16 valstsvienība. Ar bilanci - trīs uzvaras un četri zaudējumi tā turnīra gala kopvērtējumā ierindojās astotajā vietā 16 komandu konkurencē. Starp Latvijas U16 izlases rezultatīvākajiem spēlētājiem (11.6p) aizvadītajā Eiropas U16 čempionātā bija “Valmiera/ORDO” aizsargs Ojārs Bērziņš, savukārt “Valmiera/ORDO” uzbrucējs Daniels Gersons bija viens no Latvijas kadetu izlases labākajiem spēlētājiem cīņā zem groziem (4.4atl.b).

Latvijas kadetu izlase D apakšgrupas pirmajā spēlē ar rezultātu 70:91 piekāpās Spānijas vienaudžiem, bet grupu turnīra turpinājumā izcīnītas divas uzvaras, attiecīgi, pret Zviedrijas (58:48) un Melnkalnes (80:66) U16 izlasēm. Turnīra astotdaļfinālā Latvijas kadetu izlase ar rezultātu 83:81 spēles pagarinājumā pārspēja Krievijas vienaudžus, tādejādi pēc divu gadu pārtraukuma iekļūstot Eiropas labāko astoņu komandu vidū. Pēc veiksmīgā Eiropas čempionāta sākuma, Mārtiņa Gulbja vadītajai kadetu izlasei tikpat labs turnīra turpinājums neizdevās un līdz tā izskaņai tai nācās piedzīvot trīs sāpīgus zaudējumus. Turnīra ceturtdaļfinālā Latvijas U16 izlase dramatiskā spēles galotnē ar rezultātu 69:71 piekāpās Horvātijas vienaudžiem, bet cīņā par pēdējo ceļazīmi uz U17 pasaules kausa izcīņu, vispirms, piedzīvots zaudējums pret Turcijas U16 izlasi (73:79), bet turnīra pēdējā mačā vēlreiz tika atzīts Spānijas U16 izlases pārākums (77:95).

Latvijas U16 izlases kapteinis Ojārs Bērziņš turnīra aizvadītajās septiņās spēlēs izcēlās ar 11.6 gūtajiem punktiem (trešais labākais rādītājs komandā), 3.4 izcīnītajām atlēkušajām bumbām un 2.7 izdarītajām rezultatīvam piespēlēm (labākais rādītājs komandā). Savu produktīvāko turnīra spēli mazsalacietis aizvadīja ceturtdaļfinālā pret Horvātijas izlasi, kurā guva 14 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Augumā raženais Daniels Gersons aizvadītajās septiņās spēlēs Latvijas U16 izlases sastāvā bija viens no labākajiem cīņā zem groziem (4.4atl.b), kā arī vidēji spēlē izcēlās ar 3.3 gūtajiem punktiem un 6.6 efektivitātes punktiem. Danielam produktīvākais mačs turnīrā padevās pret Zviedrijas izlasi, kurā viņš guva 5 punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas.

Pirms gada Polijā notiekošajā Eiropas U16 čempionātā Latvijas kadetu izlase ierindojās 11 vietā 16 komandu konkurencē, bet līdz šim augstākais panākums šajā vecuma grupā izcīnīts 2014. gadā, kad savās mājās Latvijas U16 valstsvienība izcīnīja sudraba medaļas.


Izmantotā informācija: http://www.fiba.com/europe/u16/2017

Foto: fibaeurope.com, mājas lapa