It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Latvijas junioru izlase ar vairākiem valmieriešiem sastāvā uzsāks dalību Eiropas U18 čempionātā

28-Jul-2017

Latvijas junioru izlase, kuras sastāvā ir divi “Valmiera/ORDO” spēlētāji – Edgars Kaufmanis un Dāvids Vīksne, šajā nedēļas nogalē uzsāks dalību Eiropas U18 čempionātā basketbolā. Rītvakar, 29. jūlijā, plkst.19.00 Latvijas juniori tiksies ar turnīra mājinieci -Slovākijas izlasi, bet D grupas turnīrā latvieši vēl sacentīsies ar Francijas (svētdien, plkst.14:30) un Bosnijas un Hercegovinas (otrdien, plkst.14.30) valstsvienībām. 

Edgaram Kaufmanim šis būs jau trešais FIBA oficiālais turnīrs. Iepriekš viņš piedalījies U16 čempionātā Lietuvā (2015.) un Eiropas U18 čempionātā Turcijā (2016.), bet gadu jaunākais Dāvids Vīksne pērn piedalījās U16 čempionātā Polijā . Aizvadītajā sezonā abi spēlētāji pārstāvēja “Valmiera/ORDO-2” komandu LBL-2 turnīrā. Edgars Kaufmanis 20 aizvadītajās spēlēs izcēlās ar 22.3 gūtajiem punktiem, 6.8 atlēkušajām bumbām un 3.1 rezultatīvām piespēlēm, savukārt Dāvids Vīksne aizvadītajās 24 cīņās vidēji spēlē guva 14.7 punktus, izcīnīja 7.1 atlēkušo bumbu un atdeva 2.3 rezultatīvas piespēles.

Latvijas U18 valstsvienības sastāvā ir arī divi bijušie “Valmiera/ORDO” jaunatnes sistēmas spēlētāji - Anrijs Miška un Māris Ramanis, bet pie Latvijas junioru izlases vadības stūres ir aizvadītās sezonas “Valmiera/ORDO” galvenais treneris – Uvis Helmanis. Anrijam Miškam, tāpat kā Edgaram Kaufmanim šis būs jau trešais FIBA oficiālais turnīrs (piedalījies pēdējos divos U16 čempionātos Lietuvā un Polijā), bet Mārim Ramanim šī būs debija kādā no jauniešu Eiropas čempionātiem.

Čempionāta izspēles formāts paredz, ka pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu spēka reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, kā arī pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā (Latvijas junioru izlase no A divīzijas šogad nevar izkrist, jo nākamgad U18 Eiropas čempionāts norisināsies Latvijā).

Eiropas U16 čempionātā Kauņā pirms diviem gadiem šī izlase (1999./2000. dzimšanas gads) izcīnīja 11. vietu 16. komandu konkurencē. Lai izdodas šogad šo rezultātu uzlabot!

Izmantotie resursi: http://www.basket.lv/ 

Foto: basket.lv, mājas lapa.