It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Kaufmaņa un Iļjina produktīvais sniegums neglābj “Valmiera/ORDO” no sāpīga zaudējuma Jēkabpilī

06-Jan-2018

Sestdien, 6.janvārī, „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma mačā ar rezultātu 63:67 piekāpās BK “Jēkabpils” vienībai. Rezultatīvākais spēlētājs “Valmiera/ORDO” sastāvā ar 21 gūto punktu bija Jānis Kaufmanis, bet ar kārtējo  “double-double” šosezon izcēlās Viktors Iļjins, kura kontā 19 gūtie punkti un 16 izcīnītās atlēkušās bumbas.

 

Šī vakara spēle Jēkabpilī iesākās ar Kaufmaņa precīzo “lay-up” metienu, uz ko mājinieki atbildēja ar lietuviešu leģionāra Domarks diviem gūtajiem punktiem caurgājienā. Pirmās ceturtdaļas turpinājums aizritēja abpusēji mazrezultatīvā cīņā, kurā aizsardzība uzskatāmi dominēja par spēli uzbrukumā, bet noslēdzās tā ar Domarks pustālo metienu un nelielu vadību mājiniekiem (12:15).

 

Otrajā ceturtdaļā abas komandas turpināja spēlēt lēni un pacietīgi, un šādā cīņā mazliet ērtāk tomēr jutās “lūši”, kuri visu laiku turēja valmieriešus iedzinēju lomā, un ne reizi tiem neļāva izvirzīties vadībā. Valmieriešu centrs Viktors Iļjins ar drošu spēli postā un pēc tam sekojošo metienu no groza apakšas otrās ceturtdaļas devītajā minūtē panāca neizšķirtu (24:24), bet puslaika izskaņā laukuma saimnieku rindās no divpunktu zonas nekļūdīgi bija Vītiņš un Virsis, kuri atjaunoja +4 jēkabpiliešiem (26:30).

 

Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieki produktīvi darbojās uzbrukumā, turklāt viesiem lielas problēmas soda laukumā sagādāja ne vien “lūšu” pieredzējušie vīri, bet arī savu debijas spēli BK “Jēkabpils” rindās aizvadošais baltkrievs- Vikentjevs. 19 gadus jaunais uzbrucējs īsā brīdī guva četrus punktus, tādejādi ievadot mājinieku “mini” izrāvienu, kurš tika noslēgts ar Vītiņa “trejaci un +10 jēkabpiliešiem (29:39). Šajā brīdi valmieriešu sastāvā īstā brīdī atvērās Kaufmanis, uzsākot viesu atspēlēšanos un līdz trešās ceturtdaļas noslēgumam jau mača vadības grožus bija pārņēmusi “Valmiera/ORDO” (45:47).

 

Ceturtās ceturtdaļas pirmā puse turpināja aizritēt punkts punktā, līdz tās vidū Kaufmaņa tālmetiens panāca +5 valmieriešiem (54:59). Šajā brīdī laukuma saimnieki deva savu prettriecienu un uz valmieriešu veiksmēm uzbrukumā atbildēja ar Domarks, Vītiņa un Kanberga precīzajiem metieniem divu punktu vērtībā, tādejādi atkal pārņemot spēles vadību (59:60).  Kaufmaņa sodiņš minūti līdz mača beigām atkal panāca +2 viesiem, bet gala vārds šajā spēlē piederēja jau vairākkārt pieminētajām lietuviešu leģionāram Domarkam, kurš 40 sekundes līdz spēles beigām realizēja uzvaru nesošo tālmetienu. Valmieriešiem vēl pašā mača izskaņā bija iespējas panākt pagarinājumu, bet Kaufmaņa tālmetiens lidoja grozam secen un cīņa noslēdzās ar rezultātu 63:67.

BK "Jēkabpils" - "Valmiera/ORDO" 67:63 (15:12, 13:12, 15:21, 22:16)

"Jēkabpils": Vītiņš 12, Vikentjevs 12, Domarks 11 (7 atl.b), Aleksejevs 9, Magone 6, Kanbergs 5, Virsis 5, Roulends 4, Stiebriņš 3, Štelmahers, Koļesinskis.

"Valmiera/ORDO": Kaufmanis 21 (9 atl.b), Iļjins 19 (16 atl.b), Elksnis 12, Hāzners 5, Miška 4, Hudins 2, Gersons, Vīksne, Bērziņš, Kāposts.

Foto: Edgars Vaivads