It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Jānis Kaufmanis uzvar Zvaigžņu spēles “džokera” balsojumā un pievienojas “OlyBet” LBL izlasei

05-Feb-2018

Šodien, 5.februārī, kļuva zināms, ka “Valmiera/ORDO” aizsargs Jānis Kaufmanis triumfējis Latvijas un Igaunijas apvienotās Zvaigžņu spēles "džokera" balsojumā. Jānis kā 13 dalībnieks pievienosies “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izlasei, savukārt “Valmiera/ORDO” būs viena no četrām Latvijas komandām, kura Zvaigžņu spēlē tiks pārstāvēta ar diviem spēlētājiem (iepriekš vietu tajā bija nopelnījis valmieriešu "tornis" Viktors Iļjins).

Šosezon pārstāvot “Valmiera/ORDO” komandu Jānis Kaufmanis vidēji spēlē “OlyBet” LBL turnīrā izcēlies ar 15.5 gūtajiem punktiem, 4.9 izcīnītajām atlēkušajām bumbām un 3.2 izdarītajām rezultatīvām piespēlēm. 20.janvāra “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē pret BK “Ogre” Jānis Kaufmanis guva 12 punktus, tādejādi sasniedzot 3000 gūto punktu robežu Valmieras basketbola kluba rindās LBL turnīrā un kļūstot tikai par trešo spēlētāju Valmieras kluba vēsturē, kuram tas izdevies (iepriekš Dainis Bertāns un Sandis Amoliņš). Kopumā Jānim Kaufmanim šī ir jau desmitā sezona Vidzemes kluba sastāvā, un to laikā viņš LBL turnīrā aizvadījis 265 spēļu, savu lielāko panākumu kopā ar Valmieras komandu izcīnot 2015./2016. gada sezonā (LBL čempiontituls). Starp citu, līdzšinējā karjerā kocēnietis tikai divas sezonas ir pavadījis ārpus Valmieras. 2011./2012. gada sezonā viņš pārstāvēja pašreizējo čempionvienību - "VEF/Rīga", bet vienīgo pieredzi leģionāru statusā viņš guvis 2014./2015. gada sezonā, aizstāvot Spānijas otrās līgas kluba "Forca Lieda" krāsas “LEB Gold” čempionātā. Šī Jānim Kaufmanim būs jau trešā Zvaigžņu spēle viņa karjerā (pirms tam viņš tajās piedalījās arī 2010./2011. un 2016./2017. sezonās).

Jāņa Kaufmaņa komentārs: "Paldies līdzjutējiem par lielo atbalstu "džokera" balsojumā! Ņemot vērā, ka šogad Zvaigžņu spēlei ir jauns formāts, man būs liels gods piedalīties un samērot spēkus ar Igaunijas līgas labākajiem spēlētajiem. Turklāt domāju, ka šogad spēlei būs vēl lielāka sportiskā intriga, jo latvieši noteikti nevēlēsies piekāpties igauņiem, savukārt viņi mums. Būs interesanti! Tāpat šāda veida pasākumos ir forši izrauties no ikdienas ritma un pavadīt dienu sportiskā, bet tai pašā laikā daudz savādākā atmosfērā. Vēlreiz paldies faniem!"

Pirmā abu valstu apvienotā Zvaigžņu spēle norisināsies 16. februārī Tallinā “Sahu suurhall” arēnā, savukārt pēc gada šis pasākums varētu norisināties Rīgā. Šogad Zvaigžņu spēles programmā redzēsim jau ierastos trīs punktu metienu un “slam-dunk” konkursus, kā arī treneru sacensību ar metieniem no centra, bet karsējmeiteņu konkurss līdzšinējā kapacitātē vairs nenorisināsies.

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izlase: Aigars Šķēle (BK “Ventspils”), Edgars Jeromanovs (BK “Jūrmala”), Kristaps Miglinieks (“Valka/Valga”), Roberts Freimanis (BK (“Ventspils”), Alex Perez (“VEF Rīga”), Mareks Mejeris (“VEF Rīga”), Haralds Kārlis (BK “Jūrmala”), Mārcis Vītols (BK “Ogre”), Viktors Iļjins (“Valmiera/ORDO”), Linards Jaunzems (“Latvijas Universitāte”), Toms Leimanis (“Betsafe/Liepāja”), Jānis Kaufmanis (“Valmiera/ORDO”).

Treneri: R.Štelmahers (BK “Ventspils”), J.Gailītis (“VEF Rīga”), M.Gulbis (BK “Jūrmala”).

Foto: Edgars Vaivads