It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Fišeram iespaidīgs double-double, „Valmiera/ORDO” regulāro sezonu noslēdz ar pārliecinošu uzvaru pār „Barons kvartāls”

16-Apr-2017

Svētdien, 16.aprīlī „Valmiera/ORDO”(21-11) „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē ar rezultātu 88:58 pārliecinoši pārspēja turnīra tabulā piektajā vietā esošos „Barons kvartāls” (17-15), tādējādi „OlyBet” LBL regulāro sezonu noslēdzot ar 21 panākumu 32 aizvadītajās cīņās. Uzvarētāju sastāvā ar iespaidīgu double-double izcēlās Dors Fišers, kurš šovakar guva 25 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un 4 reizes bloķēja pretinieku metienus.

Spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja viens no mājinieku bīstamākajiem spēlētājiem perimetrā - Geks, uz ko valmierieši atbildēja ar Pita diviem precīziem soda metieniem. Jā rīdzinieku punktu krājums spēles sākumā pildījās samērā gausi, tad valmieriešiem katrs punktu guvums nāca ar vēl lielākām grūtībām. Pēc Pita precīzajiem soda metieniem pašā spēles sākumā viesu komandas snaiperiem pirmajās spēles četrās ar pusi nospēlētajās minūtēs tā arī neizdevās „norībināt” Daugavas sporta nama groza tīkliņus un tie no spēles bija aizmetuši garām savus pirmos septiņus metienus. Lai gan Pitam pirmās ceturtdaļas vidū ar precīzu divpunktu metienu izdevās atkausēt valmieriešu sasaluma periodu, uz brīdi panākot -3 (4:7), pirmās ceturtdaļas otrajā pusē laukumā dominēja mājinieki. Pēc spēles pirmajām desmit minūtēm, kurās rīdziniekiem ar punktu guvumiem jau bija atzīmējušies 7 spēlētāji, mājiniekiem +12 (8:20).

Spēles otrās ceturtdaļas ievadā abas komandas trīs reizes pēc kārtas apmainījās ar precīziem divpunktu metieniem, bet šo ierasto secību tās piektajā minūtē ar precīzu tālmetienu izjauca Mičels (19:26). Iepriekšējās spēles “karstākais” vīrs valmieriešu rindās - Ervīns Jonāts - otrās ceturtdaļas vidū ar savu pirmo realizēto tālmetienu šovakar samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (22:26), bet pēc Laksas diviem realizētajiem soda metieniem valmieriešus no baroniem vairs šķīra tikai viens precīzs divpunktu metiens (24:26). Turpmākajās trijās minūtēs valmieriešu uzbrukuma vilnis tika apturēts un mājinieki atbildēja ar izrāvienu 8:0, kuru ar precīziem soda metieniem iesāka Krestiņins, bet ar pieciem gūtajiem punktiem pēc kārtas noslēdza pērnās sezonas čempions valmieriešu rindās Rozītis (34:24). Ceturtdaļas izskaņā Fišera un Laksas precīzie soda metieni viesiem ļāva trīs no desmit punktu deficīta atspēlēt un lielajā pārtraukumā doties pie nedaudz cerīgākā -7 (29:36).

Spēles otrā puslaika ievadā nepatīkamā potītes savainojumā iedzīvojās Jonāts, bet otrā puslaika rēķinu viesiem atklāja divi komandas pieredzējušākie vīri – Gabrāns un Fišers, turklāt amerikāņu centra spēlētājs bija pirmais no valmieriešiem, kurš šovakar pārsniedza desmit punktu robežu. Rīdziniekiem otrā puslaika rēķinu atklāja šovakar rezultatīvi spēlējošais Rozītis, bet ceturtdaļas turpinājumā rīdzinieku uzbrukums tika atstāts uz nieka sešiem punktiem. Valmierieši spēles trešajā ceturtdaļā tā pa īstam sāka uzņemt apgriezienus (īpaši spīdēja Fišers, Pits, Laksa, Kaufmanis), kas, savukārt, spēles rezultātam burtiski vienā elpas vilcienā lika izmainīties no valmieriešiem nepatīkamā -7 trešās ceturtdaļas ievadā līdz jau pietiekami komfortablajam +16 tās izskaņā (60:44).

Trešās ceturtdaļas veiksmīgi uzņemto ritmu uzbrukumā valmierieši turpināja likt lietā arī šīs regulārās sezonas pēdējās desmit minūtēs. Trešās ceturtdaļas rēķinu atklāja mājinieki, bet valmierieši atbildēja ar šovakar dominējošā centra spēlētāja Fišera kārtējiem diviem punktiem. Ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē tas pats Jogela ar 2+1 gājienu panāca vēl viesiem nedaudz cerīgo -13 (49:62), bet atlikusī spēles daļa jau bija tīrākā formalitāte. Ceturtās ceturtdaļas vidū savus pirmos punktus šajā spēlē guva arī valmieriešu jaunākais spēlētājs Mālmanis, līdz ar to arī kļuva skaidrs, ka visi desmit spēlētāji, kuri šovakar valmieriešu rindās devās laukumā (izņemot komandas kapteini Artūru Bērziņu), būs atzīmējušies ar gūtajiem punktiem. Trīs minūtes līdz spēles beigām vēl pēdējo reizi šovakar rezultāta starpība bija mazāka par divdesmit punktiem (73:54), bet spēles izskaņā valmieriešu pārsvars turpināja tikai pieaugt un punktu ārkārtīgi rezultatīvi aizvadītajam otrajam puslaikam, kurā valmierieši mājinieku grozos sabēra 59 punktus, pielika Fišers (88:58).

"Valmiera/ORDO" – „Barons kvartāls" 88:58 (8:20, 21:16, 31:8, 28:14)

„Valmiera/ORDO”: Fišers 25 (15atl.b,4bl.m) Pits 13 (8rez.p), Mičels 9, Laksa 8, Gabrāns 7, Kārlis 7, Kaufmanis 6, Blaus 6, Mālmanis 4, Jonāts 3, Bērziņš.

„Barons kvartāls”: Rozītis 15 (13atl.b), Krestiņins 10, Freimanis 9, Mediss 6, Jogela 5 Geks 5, Larsons 4, Mētra 2, Zonne 2 (4rez.p), Epners.