It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Bērziņa un Gersona pārstāvētā Latvijas kadetu izlase uzsāks dalību Eiropas U16 čempionātā Melnkalnē

10-Aug-2017

Latvijas kadetu izlase, kuras sastāvā ir divi „Valmiera/ORDO” spēlētāji - Ojārs Bērziņš un Daniels Gersons, rītdien, plkst.14:45 ar spēli pret  Spānijas U16 valstsvienību uzsāks dalību Eiropas U16 čempionātā basketbolā. D apakšgrupas turnīrā latvieši vēl sacentīsies ar Zviedrijas (sestdien, plkst.19:15) un mājinieces - Melnkalnes (svētdien, plkst.21.30) U16 izlasēm. Visas čempionāta spēļu tiešraides būs iespējams vērot „YouTube” FIBA kanālā.

Ojārs Bērziņš aizvadītajā sezonā bija viens no „Valmiera/ORDO-2” komandas līderiem LBL 2 divīzijā, aizvadītajās 18 spēlēs izceļoties ar 13.6 gūtajiem punktiem un 3.8 izdarītajām rezultatīvajām piespēlēm. 2017. gada sākumā Tallinā notiekošajā Baltijas kausa izcīņā viņš tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju Latvijas kadetu izlasē (24.3p, 5.7atl.b, 4.3rez.p), bet nepilnu mēnesi vēlāk kļuva arī par Latvijas U16 valstsvienības rezultatīvāko spēlētāju tradicionālajā Turcijas Basketbola Federācijas rīkotajā turnīrā (13.8p). Pēdējo individuālo atzinību pārstāvot Latvijas U16 izlasi mazsalacietis izpelnījās pavisam nesen, kad vēlreiz tika atzīts par Baltijas kausa izcīņas (šoreiz norisinājās no 17. – 19. jūlijam Kauņā) vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē (22.p, 4.0atl.b, 2.5rez.p).

Daniels Gersons Latvijas U16 izlases sastāvā piedalījies abās Baltijas kausa izcīņās (Tallinā un Kauņā), kā arī kļuva par labāko cīnītāju zem groziem kadetu izlases sastāvā tradicionālajā Turcijas Basketbola Federācijas rīkotajā turnīrā (6.1atl.b). Arī augumā raženais Gersons aizvadītajā sezonā spēļu praksi uzkrāja pārstāvot „Valmiera/ORDO-2” komandu LBL 2 divīzijā, kuras rindās piedalījās 22 cīņās, vidēji spēlē izceļoties ar 2.8 gūtajiem punktiem un 3.5 izcīnītajām atlēkušajām bumbām.

Eiropas U16 čempionāta izspēles formāts paredz, ka pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu spēka reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, kā arī pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

 

Izmantotie resursi: http://www.basket.lv/ 

Foto, basket.ee, mājas lapa