It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Baltijas Basketbola līgas astotdaļfinālu „Valmiera/ORDO” uzsāks ar spēli Raplā

06-Feb-2017

Rītvakar, 7. februārī ar spēli izbraukumā pret vietējo „AVIS Rapla” „Valmiera/ORDO” uzsāks „Triobet” Baltijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīru. Spēle Raplā sāksies plkst.18:30 un to tiešraidē būs iespējams vērot igauņu portālā delfi.ee. Astotdaļfināla pāra uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā un sērijas izšķirošā cīņa norisināsies 21. februārī Valmierā.

„Valmiera/ORDO „Triobet” BBL regulārajā sezonā startēja B grupā, kurā ar deviņām uzvarām 12 spēlēs ieņēma otro vietu, savukārt „AVIS Rapla” ar astoņām uzvarām 12 spēlēs ierindojās A grupas trešajā vietā. Abas komandas savos nacionālajos čempionātos šobrīd ieņem trešo pozīciju. Valmierieši „OlyBet” Latvijas Basketbola līgā izcīnījuši 13 panākums 20 spēlēs, kamēr „AVIS Rapla” Igaunijas Basketbola līgā tikuši pie deviņiem panākumiem 14 spēlēs.

Uvja Helmaņa vadītā „Valmiera/ORDO” „OlyBet” LBL izcīnījusi astoņas uzvaras pēc kārtas, pēdējo reizi zaudējuma rūgtumu izjūtot pirms vairāk kā diviem mēnešiem. „Triobet” BBL turnīrā valmieriešiem izdevies uzvarēt septiņās no pēdējām astoņām cīņām, vienīgo zaudējumu piedzīvojot regulārās sezonas noslēgumā, kad izbraukumā ar rezultātu 71:77 tika atzīts lietuviešu „Pieno Zvaigzdes” pārākums.

Aivara Kūsmā vadītā „AVIS Rapla” komanda pēdējās spēlēs piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas (ieskaitot Igaunijas līgu), pēdējo no tiem piedzīvojot 4.februārī, kad ar rezultātu 63:70 tika atzīts „TLU/Kalev” pārākums. Neskatoties uz to, visi pieci zaudējumi piedzīvoti līdzīgās cīņās un rezultāta starpība nevienā no spēlēm nav bijusi lielāka par septiņiem punktiem.

"Valmiera/ORDO" rezultatīvākais spēlētājs „Triobet” BBL ar 15.3 gūtiem punktiem vidēji spēlē ir komandas kapteinis Artūrs Bērziņš. Snaiperis Mārtiņš Laksa vidēji spēlē pievieno 13.0 punktus, bet saspēles vadītājs Damjērs Pits izcēlies ar vidēji 14.2 punktiem un 4.2 rezultatīvām piespēlēm. Labākais cīnītājs zem groziem valmieriešu sastāvā „Triobet” BBL ar 7.8 atlēkušajām bumbām vidēji spēlē ir Ervīns Jonāts.

„AVIS Rapla” rezultatīvākais spēlētājs „Triobet” BBL ir Nīderlandes centra spēlētājs Tomass Van der Marss, kurš vidēji spēlē izceļas ar 17.5 punktiem un 11.9 atlēkušajām bumbām, bet slovēņu saspēles vadītājs Domēns Bratošs vidēji spēlē pievieno 13.2 punktus un 3.8 rezultatīvas piespēles. No igauņu basketbolistiem visproduktīvākie „Triobet” BBL turnīrā ir spēka uzbrucējs Indreks Kajupanks un aizsargs Svens Kaldre, kuri izcēlušies ar attiecīgi 12.0 un 10.6 punktiem vidēji spēlē.

Lai gan šosezon abas komandas savā starpā vēl nav tikušās, līdzšinējās Baltijas basketbola līgas vēsturē abas komandas spēkiem mērojušās sešas reizes, no kurām četras reizes veiksmīgāki izrādījušies valmierieši. Valmieras basketbola komanda Baltijas Basketbola līgā startē jau kopš tās pirmsākumiem – 2004.gada, savukārt Raplas basketbola komanda debiju Baltijas līgā piedzīvoja 2011./2012 gada sezonā, kuras laikā arī norisinājās pirmā abu komandu savstarpējā tikšanās. Interesanti, ka no šīs sezonas valmieriešu sastāva (neskaitot Viktoru Iļjinu, kurš šosezon izīrēts „Jūrmala/Fēnikss”) minētajā spēlē nepiedalījās neviens spēlētājs, bet Raplas komandas sastāvā jau tajā spēlē vadošās lomas spēlēja divi no šīs sezonas modeļa līderiem - igauņu spēka uzbrucējs Indreks Kajupanks un aizsargs Svens Kaldre. Otrais ar 22 punktiem kļuva arī par tās spēles rezultatīvāko spēlētāju. Pēdējā abu komandu tikšanās notika 2015./2016.gada sezonā, kad Roberta Štelmahera vadītā „Valmiera/ORDO” izbraukumā bija pārāki ar rezultātu 66:57. Spēles rezultatīvākais spēlētājs valmieriešu sastāvā ar 14 punktiem bija Lauris Blaus, bet Raplas komandas sastāvā ar 13 punktiem izcēlās jau vairākkārt pieminētais Indreks Kajupanks.