It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Ar lieliski aizvadīto spēles pirmo puslaiku uzvarai pār BK “Ventspils” šoreiz nepietiek

02-Oct-2017

Svētdien, 1.oktobrī „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē savā laukumā ar rezultātu 81:101 piekāpās BK „Ventspils” vienībai. “Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 17 gūtajiem punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet aizsargs Eduards Hāzners pievienoja 15 punktus, realizējot četrus no astoņiem tālmetieniem.

Jau no spēles pirmajām minūtēm valmierieši bija mobilizējušies parādīt savu labāko sniegumu. Spēles rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Jānis Kaufmanis, bet turpmākās pirmās ceturtdaļas minūtes aizritēja abām komandām demonstrējot skatītāju acīm tik tīkamo – rezultatīvo basketbolu. Ceturtdaļas vidū pēc Hāznera tālmetiena laukuma saimnieki bija panākuši +6 (15:9), uz ko ventspilnieki atbildēja ar leģionāra Ubillas “lay up” metienu. Mājiniekiem komandas kopējām pūlēm, līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām izdevās turēties 3-6 punktu vadībā, bet tā noslēdzās ar Hāznera otro precīzo “trejaci” un 5 punktu pārsvara “Valmiera/ORDO” vienībai (26:21).

Lai gan otrās ceturtdaļas sākumā Ronalds Zaķis ar precīzu metienu soda laukumā panāca visiem tikai -1 (27:28), turpmākās 3-4 minūtes aizritēja valmieriešu zīmē. Mājinieki Kaufmaņa lieliskās spēles iedvesmoti (7 gūtie punkti pēc kārtas) veica izrāvienu 14:1, kas otrās ceturtdaļas piektajā minūtē lika viesu komandas galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram saukt savējos malā uz minūti garu apspriedi. Šoreiz minūtes pārtraukums bija vietā, un ventspilnieki soli pa solim atpalicību uz rezultāta tablo spēja ne tikai likvidēt, bet arī trīs reizes jau izvirzīties vadībā (43:45, 45:47, 48:49). Otrā ceturtdaļa gan noslēdzās mājiniekiem labvēlīgi, jo viens no komandas jaunākajiem spēlētājiem – Ojārs Bērziņš līdz ar pirmā puslaika beigām realizēja tālmetienu un atguva vadību “Valmiera/ORDO” vienībai (51:49).

Spēles otrā puslaika sākumā aizritēja līdzīga cīņa, nelielu spēles vadību saglabājot laukuma saimniekiem. Kaufmanis ar kārtējo precīzo pustālo metienu trešās ceturtdaļas trešajā minūtē panāca +3 valmieriešiem , bet tad mājinieku labi organizētajā uzbrukumā iestājās ilgāks klusuma periods, kas ļāva viesiem pārņemt spēles iniciatīvu un iekrāt solīdu 14 punktu pārsvaru. Trešās ceturtdaļas izskaņā ar precīziem tālmetieniem apmainījās Adiņš (jau otro reizi šovakar) un Gulbis, kas uz tablo vēstīja +14 viesiem (62:76).

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar tā paša Gulbja precīzu divpunktu metienu un viesiem jau komfortablo 17 punktu pārsvaru (62:79). Ceturtdaļas turpinājums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, abu komandu treneriem laukumā dodot iespēju iziet arī jaunajiem spēlētājiem. “Valmiera/ORDO” komandas sastāvā debiju “OlyBet” LBL turnīra ietvaros vakardienas mačā piedzīvoja Jānis Kāposts un Ņikita Zadvornijs, bet viesiem jau otro maču pēc kārtas (dienu iepiekš arī pret “Valka/Valga komandu) savu iespēju sagaidīja 16 gadīgais aizsargs - Kristaps Ķilps. Lai arī ventspilnieku uzvara spēles noslēdzošajā daļā vairs apdraudēta netika, “Valmiera/ORDO” ar savu sniegumu spēles pirmajā puslaikā bija nopelnījuši lielisku skatītāju atbalstu līdz pat mača noslēgumam (81:101).

"Valmiera/Ordo" - BK "Ventspils" 81:101 (26:21, 25:28, 11:27, 19:25)

"Valmiera/ORDO": Kaufmanis 17, Hāzners 15 (4/8 3p), Iļjins 13, Adiņš 12, Jansons 9, Bērziņš 6 (7rez.p), Elksnis 6, Vīksne 3, Kāposts, Zadvornijs

BK "Ventspils": Zaķis 19 (8 ab), Šķēle 17, Ubila 16, Hamiltons 13, Bruševics 11 (8 ab), Jakovičs 10, Ķilps 4, Juciks 2