It appears that your JavaScript is turned off. To experience this website with all of its features please turn JavaScript back on!

Menu

Jaunumi

Decembra notikumi Valmieras jaunatnes basketbolā

11-Jan-2018

Vakar, 10.janvārī, pirms “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēles pret BK “Jēkabpils” sveicām aizvadītā mēneša labākos Valmieras jaunatnes sistēmas basketbolistus. Par decembra labākiem atzīti sekojoši spēlētāji- Kārlis Aumeistars (U10), Alans Gulbis (U12), Ralfs Dāvis Eglītis (U13), Aleks Arutjunovs (U16), Ģirts Iļjins (U16).

Valmieras Bērnu Sporta skolas (VBSS) un “Valmiera/ORDO” kopīgi veidotās jaunatnes sistēmas puišu komandas decembrī dažādiem panākumiem aizvadīja kārtējās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) regulārā čempionāta spēles, kā arī piedalījās dažādos starptautiskos turnīros.

Pēc veiksmīgā starta “Mini kausa” pirmajā posmā oktobra beigās (kopā 4 uzvaras 5 aizvadītajos mačos), Evas un Alvila Kaufmaņu vadītās U10 un U11 komandas novembra mēnesī koncentrējās treniņiem, savukārt decembra sākumā U11 komanda piedalījās Baltijas Basketbola līgas posmā Igaunijas pilsētā Vinni. Lai arī piecās aizvadītajās spēlēs U11 puiši uzvaras neizcīnīja, šajos mačos tika iegūta vērtīga un noderīga pieredze nākotnei. Ojāra Meldera vadītā U12 komanda decembrī LJBL turnīrā mačus neaizvadīja, savukārt U13 komandā 2. un 3.decembrī aizvadīja regulārās sezonas cīņas Līvānos, kur četros mačos tā izcīnīja divas uzvaras. LJBL trešās kārtas spēles abas grupas aizvadīs janvāra vidū- U12 komanda Tukumā cīnīsies grupā 9-16 vietu, savukārt U13 komanda Rīgā, Teikas vidusskolā cīnīsies grupā par 1-8 vietu. Tā paša trenera vadītās U12 un U13 komandas decembra izskaņā piedalījās starptautiskā turnīrā Tallinā, abām komandām piecās aizvadītajās spēles izcīnot pa četrām uzvarām, kas ļāva kā vienai, tā otrai komandai finišēt otrajā vietā.

 

Roberta Zeiles vadītās U14 un U17 komandas savu vecuma grupu LJBL superlīgas čempionātos decembrī startējušas ar atšķirīgiem panākumiem. U14 komanda decembrī turpināja savu uzvaru gājienu un izcīnīja trīs uzvaras trīs aizvadītajos mačos, kopvērtējumā ar deviņām uzvarām 11 spēlēs paceļoties uz dalītu otro vietu 12 vienību konkurencē, savukārt U17 komanda decembrī piedzīvojusi zaudējumus visās trīs aizvadītajās spēlēs un ar divām uzvarām desmit mačos šobrīd turnīra tabulā tā noslīdējusi uz 10 vietu 12 komandu konkurencē. U14 komanda decembra sākumā piedalījās Valmierā notiekošajā EYBL posmā, kur piecos mačos tā izcīnīja četras uzvaras un posmu noslēdza otrajā vietā. Edgara Kuka vadītās U15 un 16 komandas startē Nacionālajā līgā (2 divīzija), no kurām U15 komanda decembrī izcīnījusi trīs uzvaras četros mačos, bet U16 komanda decembrī zaudējuma rūgtumu nav izjutusi (3 uzvaras tikpat mačos). U15 komanda šobrīd savā austrumu grupā ar 11 uzvarām 14 spēlēs ieņem ceturto vietu 16 komandu konkurencē , bet tā paša trenera vadītā U16 komanda ar sešām uzvarām astoņās spēlēs savā austrumu grupā ierindojas piektajā vietā deviņu komandu konkurencē. Veiksmīgi sezonu turpina Alvila Kaufmaņa vadītā U19 puišu komanda, kas decembrī izcīnījusi četrus panākumus četrās spēlēs, kopumā LJBL čempionāta ietvaros ar 12 uzvarām 14 aizvadītajās spēlēs, turnīra tabulā ierindojoties augstajā otrajā vietā. U19 puišu komanda no 8.-10. decembrim Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā startēja EYBL posmā, kur piecos mačos izcīnīja 3 uzvaras un šobrīd kopumā ar 7 uzvarām 10 spēlēs ierindojas 5 vietā 16 komandu konkurencē.

 

“Valmiera/ORDO” katru mēnesi konsultējoties ar jaunatnes basketbola treneriem izvēlas labākos spēlētājus dažādās vecumgrupās, kuri izcēlušies ar labiem rezultātiem spēlēs vai izrādījuši augstu aktivitāti un motivāciju treniņos.

Foto: Edgars Vaivads